בשבועיים האחרונים הזמרים המצרים חסן אל פרינס ובודה מוחמד מגרדים את הראש בזמן שהם שואלים את עצמם "מאיפה לעזאזל מגיעים כל הישראלים לשיר שהעלנו לפני שנה ליוטיוב?". הפתרון לחידה שלהם הוא די פשוט, ואפילו מתאים לכל שאלה מהתקופה האחרונה שנראה כאילו אין עליה תשובה מספיק ברורה: טיקטוק.

התסביך האדיר של מאות אלפי ישראלים עם השיר של השניים, "בטלנה" (بطلنا, "עזבנו", "נטשנו" או "ביטלנו" בתרגום חופשי), התחיל בסוף חודש ספטמבר האחרון, אז המשתמש הישראלי קורן ששון העלה סרטון בו הוא נראה יושב ברכבו כשהשיר המדובר (והאנונימי עד אז בארץ, כן?) שעלה בגרסת הלייב בספטמבר 2019 על ידי שני הזמרים המצרים - מתנגן בקולי קולות במערכת רכבו.

מהרגע שאותו סרטון של ששון עלה לרשת החברתית הפופולרית, השיר החל להתגלגל באפליקציה עד שהגיע לאוזניו של המשתמש אורי שגב. "למה יש יותר תסביך מלשלוח לה לילה טוב והיא מחזירה לך בליל"ט?", התלונן לפני כשבועיים שגב בסרטון שהעלה כש"בטלנה" מתנגן ברקע. סביר להניח שהוא לא באמת ציפה לזה, אבל די מהר הוא והסרטון שלו הגיעו ל"פור-יו", חלומם הרטוב של כל משתמשי טיקטוק באשר הם - וזה לא משנה אם אתה גר בישראל, מצרים או קנדה.

פיד ה"פור-יו" (הפיד הראשי באפליקציה) הוא כאמור חלומם הגדול של כל הטיקטוקרים, ועובד קצת כמו הפלייליסט של גלגלצ בימיו המפוארים לצורך העניין. משתמשים ושירים רבים בעולם פרצו אך ורק בזכות זה שהסרטון שלהם הופיע בפיד ה"פור-יו", וכששגב הבין שהוא צובר קהל, הוא העלה עוד ועוד סרטונים - הבולט ביניהם גרף כבר קרוב ל-400 אלף צפיות.

כמו שאתם בטח מתארים לעצמכם, אם העולם היה נטול קורונה, וחתונות ומסיבות היו עדיין חלק משגרת חיינו, עשרות אלפי ישראלים היו צורחים בימים אלה את "בטלנה" במועדונים ברחבי הארץ, כשברקע שרים ילד הפלא המצרי אל פרינס וחברו מוחמד. אגב, לטובת אותם הסקרנים שמזמזמים (או צועקים) את "בטלנה" כבר שבועיים, הנה המשמעות של השיר בגדול: "ביטלנו את זה שעיכב אותנו/וחלאס נעלנו את הדלת".

@orisegev6

כנסו לטרנד כנסו ##foryou

♬ original sound - אורי שגב

@orisegev6

##foryou לא עוצר עם התסביך

♬ original sound - אורי שגב

אולי זה הסגר, אולי השעמום, אבל כנראה בעיקר החיבה העזה שלנו הישראלים לשירים בערבית עם סינטיסייזר, אבל השיר, שכאמור יצא לפני יותר משנה, צבר בשבועיים האחרונים קרוב למיליון צפיות רק על ידי הקהל הישראלי שאימץ אותו לחייו כאילו מדובר בלהיט חדש של עומר אדם.

אגב, אם גם אתם מאותם אנשים שלא מאמינים לספירת הצפיות ביוטיוב (ובצדק), בואו נגיד שמאז הסכם השלום עם דובאי כנראה שלא נרשם פיצוץ אוכלוסין של דוברי עברית בטריטוריה ערבית כמו בעמוד של השיר המצרי, ועשרות הישראלים שצרחו באזור התגובות "איזה תסביךךךךך" או "בטללללנננהההה" גרמו גם לדוברי השפה הערבית להיכנס לתסביך משלהם: "למה כל התגובות בעברית?", תהה הגולש דואה מחג'נה - ולכו תסבירו לו שבסוף כל שיר ויראלי בערבית יושב ישראלי עם תסביך מהטיקטוק.

View this post on Instagram

A post shared by حسن البرنس | ✪ (@hassan.elprans)

View this post on Instagram

A post shared by بوده محمد - Bouda Mohamed (@bouda_mohamed_singer)