לאחר שהזמרת לינה מחול, זוכת העונה השנייה של תוכנית הריאליטי "The Voice", שיתפה בימים האחרונים סרטונים ופוסטים רבים הקשורים להסלמה הבטחונית החמורה, כעת היא זוכה לביקורת אישית וחריפה מצד מנהלתה הקודמת אירית טנהנגל, זו שעזרה לה לפתח את הקריירה הבינלאומית שלה.

טנהנגל, שמעידה על עצמה כפעילה חברתית כ-20 שנה למען קידום השלום ותמיכה רפואית למדינות ערב, פרסמה בשעות הצהריים היום (שבת) פוסט ארוך ובו היא מתארת את כל מה שעשתה למען מחול, בין היתר היא כותבת שהוציאה כסף מכיסה האישי על מנת לסגור למחול הופעות באירופה.

"לקחתי אותך תחת חסותי בגאווה גדולה בשביל להוות דוגמה לדו קיום והשלום בישראל", כותבת בפוסט טנהנגל. הפנת את גבך למדינה ולאנשים שחיבקו אותך, שהצביעו עבורך שתזכי בדה ווייס ישראל. האנשים והמדינה שנתנו לך את הבמה ואת ההזדמנות להגשים את החלומות שלך".

View this post on Instagram

A post shared by Irit TenHengel / Yodan (@irit_tenhengel)

בהמשך מנהלתה לשעבר מעידה: "לינה, שמרתי על שתיקה עד עכשיו אבל בימים האחרונים את חצית כל קו אדום! ישראל היא המדינה שלי והיא המדינה שלך - המדינה שאת גרת בה, למדת בה, גדלת בה! את מסתובבת עם דרכון ישראלי, למען השם!. איך את מעיזה בימים שבהם טרוריסטים מפציצים את ישראל עם מאות טילים לשתף פוסטים והצהרות מלאי שנאה ושקריים כנגד ישראל. תתביישי לך!".

אחד הסטוריז שפורסמו בחשבון האינטסגרם של מחול פנה ישירות לקהל מעריציה ונכתב בערבית: "חברים אני מתחננת בפניכם לא להיגרר לאלימות ושנאה. יודעת יודעת יודעתתתת כמה קשה, אבל כל חיינו אנחנו מורגלים לסבלנות. יש לנו סבלנות יותר מכל עם אחר. תזכרו את מטרתנו!!! הגנה על זכויותנו האנושיות והבסיסיות! זכרו!!!
השאירו את הכוח בידנו. אנו לא רוצים פייק ניוז. אנו לא רוצים להתנהג בדרך לא אנושית. המסר שלנו חזק מספיק בלי שנשתגע. בואו לא נחריב. לא רוצים שאף אחד ינצל אותנו למטרות אישיות/תקשורתיות. היו בטוב וביטחון".

לפוסט הארוך של טנהנגל (שנכתב באנגלית ותורגם מטה) הגיבו ישראלים רבים וביניהם גם אנשי תעשייה בכירים שמרגישים שנתנו מעצמם לטובת הצלחתה וכעת, כשהם נמצאים תחת מתקפה פיזית (ותקשורתית מעבר לים), ציפו לסולידריות. "אכזבה גדולה. צביעות מגעילה. אין מילים. זה מה שנקרא לבוא עם שנאה מהבית. קיבלה אהבה ענקית ממני ומכל הסובבים. יריקה בפרצוף!!!", הגיב לפוסט המעבד הפופולרי טל פורר.

"מספיק עם המחלה הזו שלנו, פשוט תפסיקו להיות עיוורים!, הגיב הראפר סאבלימינל, "הטפילה הזאת חייה על הדמוקרטיה שלנו נהנת מהביטחון שצה"ל נותן לה, מקבלת חינוך ורפואה וזכויות כמו אזרחי מדינת ישראל לא כמו אהוביה בשטחים או בעזה ובסוריה... ומחרבנת לנו על הראש כמו לא מעט ש****ת כמוה מעכו ששורפים עסקים של יהודים ויוצרים קרע שהם ישלמו עליו ביווווקר במשך שנים ארוכות". גם מאמנת הכושר אירה דולפין הוסיפה: "אני בשוק ממנה. עוד השקעתי מעצמי ומהזמן שלי לאמן אותה!!!".

View this post on Instagram

A post shared by LINA مخّول MAKOUL (@linamakoul)

"היא זכתה בדה וויס וקיבלה אהבה ותמיכה מישראלים רבים זה לא אומר שהיא לא יכולה לתמוך ברצח של יהודים, בתקיפות, לינצ׳ים", הגיב בסרקסטיות המפיק המוזיקלי והדיג׳יי ינון יהל, "ברור שהם צודקים כי הרי כל ישראלי קם בבוקר וישר תוקף את הערבים בלי סיבה. לצערי הרב, אותי תקפו אישית בלי שעשיתי כלום, בלי שרציתי ירו באנשים מול העיניים שלי. אני פשוט לא מבין מה היא מחפשת במדינה המגעילה הזו חוץ מלחכות שכולנו נמות. אבל לא יעזור לה. בסוף הם רוצחים אחד את השני. הטילים שלהם נופלים על ערבים וטוב לא יצא להם".

הפוסט המתורגם של אירית טנהנגל:
"לינה מחול היקרה, כפי שאת יודעת הקדשתי שנים רבות מהקריירה שלי בשביל לקדם את השלום ולגייס אמנים בינלאומיים שיעזרו לקדם ביחד את הנוער הפלסטיני והישראלי. אני עובדת עם Israeli Flying Aid שמספק עזרה רפואית מצילת חיים למדינות ערב ובמשך 20 שנה אני מפיקה פסטיבלי שלום"

"לכן כשטל פורר ביקש ממני לעזור לך עם הקריירה שלך שלא התרוממה לאחר זכייתך בדה וויס ישראל, לקחתי אותך תחת חסותי בגאווה גדולה בשביל להוות דוגמה לדו קיום והשלום בישראל. שמתי אותך בבמות הגדולות ביותר, הקלטנו לך שירים שנכתבו והופקו על ידי כמה מהשמות המפורסמים ביותר בעולם. דאגתי לך להופיע עם קווין מול 60 אלף איש ולהופיע בפסטיבלים הגדולים ביותר באירופה. אפילו שילמתי בשביל שתהיי בסבב ההופעות של ליטל מיקס".

"לינה, שמרתי על שתיקה עד עכשיו אבל בימים האחרונים את חצית כל קו אדום! ישראל היא המדינה שלי והיא המדינה שלך - המדינה שאת גרת בה, למדת בה, גדלת בה! את מסתובבת עם דרכון ישראלי, למען השם. איך את מעיזה בימים שבהם טרוריסטים מפציצים את ישראל עם מאות טילים את בוחרת לשתף פוסטים וההצהרות שקריים כנגד ישראל. תתביישי לך!".

"את בחרת להפנות את גבך למדינה ולאנשים שחיבקו אותך, שהצביעו עבורך שתזכי בדה ווייס ישראל. האנשים והמדינה שנתנו לך את הבמה ואת ההזדמנות להגשים את החלומות שלך. במקום להראות שאת תומכת באנשים בישראל, את מתדלקת בשנאה ושקרים באמצעות החשבונות שלך ברשתות החברתיות. אני מתביישת ובעיקר עצובה בשבילך. (תודה לאל לפחות רוב העוקבים שלך באינסטגרם הם מזויפים)".