מילים ולחן: סאלח אל כוויתי שירה: נינט טייב עיבוד והפקה מוזיקלית: דודו טסה וניר מימון

כשגילינו לפני שבועיים שדודו טסה הזמין את נינט להצטרף ולשיר באלבום הבא של הכוויתים, לא דמיינו שהתוצאה תהיה שיר שלם שמבוצע בקולה. השיר הראשון מתוך האלבום השני לפרויקט הכוויתים של טסה נקרא "ד'וּבּ וּתְפַטַר", ובו נינט שרה את מילותיו ולחנו של אחי-סבו של דודו, סאלח אל כוויתי. האלבום ייקרא "עלא שוואטי" והוא צפוי לצאת במהלך חודש אוגוסט. לצד השיר הראשון אנו צפויים לשמוע גם שירים בקולו של טסה ועוד מגוון אורחים שיצטרפו לפרויקט.

 

האלבום הראשון לפרויקט של טסה יצא לפני כחמש שנים, ב-2011, בו הוא חזר אל שיריהם הגדולים של סבו ואחי סבו שהיו צמד מוזיקאים מצליח וחשוב בעיראק. השניים החלו ליצור עוד ב-1918 כשהיו בני 8 ו-10, והיום, כמעט מאה שנים אחרי, השירים שלהם מונצחים על ידי הנכד וחבריו ליצירה. ואולם טסה לא הסתפק באלבום אחד. "אוצר השירים שהשאירו אחריהם האחים אל כוויתי הוא בלתי נדלה, ומצאתי את עצמי צולל לתוכו שוב ושוב", הוא מספר. "השנים שאחרי יציאת אלבום הכוויתים היו מרגשות מבחינתי" טסה מעיד, כשהאלבום הקודם שלח אותו להופעות בפסטיבלים בכל העולם ואף בבניין האו"ם שבניו יורק. "היה לי את הכבוד לארח לצידי מוזיקאים מצוינים באלבום החדש ונהניתי מהעשייה שלו".

איך נינט נכנסה לתמונה? ״לפני חמש שנים לערך, עצרתי לקנות פרחים בחנות רחוקה מהעיר. כשנכנסתי, לא יכולתי להתעלם מהצלילים הכל כך מיוחדים שבקעו מהמערכת. שאלתי את מוכרת הפרחים: 'מה זה הדבר היפה הזה?', ענתה: 'דודו טסה והכוויתים, אלבום בכורה'. טסתי לאוזן השלישית ורכשתי את האלבום היפהפה הזה שבמשך חודשים התנגן בריפיט באוטו שלי". מאז צאת האלבום, נינט ודודו הספיקו לשתף פעולה בכמה הזדמנויות ואף לבצע יחד שירים מהאלבום הראשון על הבמות. בסיבוב הזה, נינט לקחה את התרגשותה מהפרויקט צעד קדימה והשתלבה בעבודה על המשכיותו: "כמה שנים אחרי, אני זוכה לקחת חלק באלבום השני של טסה והכוויתים, לשיר בערבית ולעבוד עם היוצר המופלא הזה. חלומות מתגשמים? באמונה שלמה, כן".

אין תמונה
בהמשך נשמע גם את ריף כהן ואורחים נוספים בפרויקט של דודו טסה והכוויתים