מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונס (צילום: Neville Hopwood, GettyImages IL)
46 אלף כרטיסים. מיק ג'אגר וקית' ריצ'ארדס, הרולינג סטונס | צילום: Neville Hopwood, GettyImages IL

ההופעות הגדולות מחו"ל של הכוכבים שמגיעים הקיץ לפארק הירקון מושכים תשומת לב אדירה. בחודשים ובשבועות האחרונים התעסקו רבים במחירי הכרטיסים להופעות, הכדאיות הכלכלית, בדרכים להשיג הנחות ובהערכות לגבי כמות הכרטיסים שנמכרים לכל הופעה והופעה. רבים העריכו שקצב המכירות נמוך, כיוון שמדובר בקיץ עמוס בהופעות ובמחירי כרטיסים לא נמוכים.

במוקד כעת שתי ההופעות הקרובות ביותר, של ג'סטין טימברלייק שתתקיים מחר (רביעי, 28.5) בפארק, וזו של "הרולינג סטונס" שתתקיים שבוע אחריה, ב-4 ביוני. בין שני המפיקים שאחראים להבאת ההופעות לישראל - שוקי וייס הותיק של "הסטונס" ואודי אפלבוים של טימברלייק - שוררים הערכה, כבוד הדדי ושיתוף פעולה, אבל כמו בכל תחום שבו פועלים אנשי עסקים, קיימת גם תחרות סמויה.

עוד ב-mako מוזיקה:

ג'סטין טימברלייק בהופעה (צילום: Janette Pellegrini, GettyImages IL)
44 אלף. ג'סטין טימברלייק | צילום: Janette Pellegrini, GettyImages IL

למרות ששתי ההופעות, של טימברלייק ושל "הסטונס" לכאורה אינן קשורות זו לזו מבחינה מוזיקלית או מבחינת הקהלים שיצפו בהן ואינן מתחרות זו בזו - עדיין, ברקע, בצבצה כל העת השאלה, לאיזו הופעה מהשתים יימכרו יותר כרטיסים. שאלה זו הפכה להיות מסקרנת במיוחד לאור הפערים במחירי הכרטיסים - בעוד שמחיר כרטיס רגיל להופעה של טימברלייק עומד על 375 שקלים, הרי שמחיר כרטיס רגיל לרולינג סטונס עומד על 600-700 שקלים.

ביום ראשון בבוקר הצהיר אודי אפלבוים שלמופע של טימברלייק נמכרו 44 אלף כרטיסים - אחרי המספר 26 אלף כרטיסים, בו נקב עוד ב-2 במרץ. הערב, בראיון לחדשות ערוץ 2 על מדשאת הפארק, אמר אפלבוים: "בסופו של דבר צריכים למלא את הפארק ב-50 אלף איש ויביו 50 אלף איש".

באותה הכתבה ניתנה תגובה מטעם הפקת המופע של "הרולינג סטונס", כלומר מטעם המפיק המתחרה, שוקי וייס. לשון התגובה הוא שלהופעה של ג'אגר, ריצ'ארדס וחבריו נמכרו עד כה 46 אלף כרטיסים. כלומר אלפיים כרטיסים יותר מטימברלייק. וגם במחנה "הסטונס", כך נדמה, סבורים שעד השבוע הבא יצליחו למלא את פארק הירקון ב-50 אלף איש.

שני המופעים, כל אחד בתחומו, מהווים את יריית הפתיחה לקיץ שהוא כאמור עמוס בהופעות. שוקי וייס יביא לכאן ביוני את הפיקסיז וסאונדגארדן (עם להקות החימום דה הייבס וגוגול בורדלו במסגרת פסטיבל "רוקנ'רולה") וביולי את ניל יאנג. אפלבוים יביא הנה באוגוסט את לנה דל ריי ובספטמבר את ליידי גאגא. ובסוף יולי יגיעו לכאן גם ה"בקסטריט בויז" לשלוש הופעות.

שוקי וייס (צילום: ענבל צח)
קיץ של רוקנ'רול. שוקי וייס | צילום: ענבל צח