אין תמונה
שוב ביחד. חברי היי פייב: אמיר פיי גוטמן, עידן יסקין, אייל שחר ומייקל הרפז

להקת הבנים "היי פייב" מתאחדת להקלטת שיר חדש, 13 שנה אחרי פירוקה בפברואר 2000. חבר הלהקה, מייקל הרפז, אומר הערב ל-mako: "שי להב, שעבד איתנו בעבר, הוא חבר טוב וכמו אח גדול שלנו. הוא פנה אל כל אחד מאיתנו באופן אישי וביקש שנקליט שיר לפרויקט חדש שלו. כל אחד מאיתנו בנפרד נתן לו תשובה חיובית, והתוצאה היא שאנחנו מקליטים שיר ביחד. אני עצמי טרם הקלטתי את הבית שלי בשיר, אבל זה אמור לקרות בקרוב. חוץ ממני, עידן יסקין, שחי בארצות הברית, עוד לא הקליט את החלק שלו אבל כנראה שגם זה יקרה בהמשך.

"היי פייב" היא כידוע להקת הבנים המצליחה ביותר שפעלה בארץ. חמשת חברי פרצו לעולם הפופ הישראלי באמצע שנות ה-90' עם שורת להיטים כמו "יום מעונן", "עומד על הצוק", "אני", "כולם רוקדים עכשיו" וגרסת כיסוי ל"לחץ" של ברי סחרוף. השיר החדש אותו הם מקליטים בימים אלה נקרא "אחותי סיפרה" והוא דווקא לועג לעולם הסלבס והזוהר.

שי להב, מופע הארנבות של ד"ר קספר (צילום: אורית פניני)
יוזם האיחוד. המפיק והמוזיקאי שי להב | צילום: אורית פניני
השיר החדש כולל משפטים כמו "זה בופה של רכילות / ואתם לא מפסיקים לזלול / עד שלא תקיאו תרצו לראות הכל / כי ידע זה כוח וגם תחליף טוב למוח". השיר צפוי להיכלל בפרויקט מוזיקלי חדש בשם "ווקמן בלוז", שכולל 11 שירים אשר נכתבו והולחנו על ידי שי להב (העיתונאי) ושי להב (המוזיקאי), שכאמור היה בזמנו המפיק המוזיקלי של היי פייב ויצר כמה מלהיטיה הגדולים. בנוסף להיי פייב ישירו בפרוייקט גם אוהד שרגאי, אריק סיני, דודי לוי, להקת "אור כשדים" של רונן בן-טל  ואמנים נוספים. סטודנטים מבצלאל יפיקו קליפים לשירים והפרויקט אמור לצאת לקראת ראש השנה.

האם "היי פייב" יתאחדו גם להופעות?

השאלה הגדולה היא האם הקלטת השיר החדש תוביל לאיחוד של היי פייב בשירים נוספים והופעות. "אני בקשר טוב עם כולם, כולנו חברים ומדברים הרבה אחד עם השני", אומר הרפז. "אני עובד עם אייל שחר הרבה, כותב איתו מלא מוזיקה. עם אמיר פיי גוטמן שיחקתי במלא הפקות שהוא ביים. לאייל דסאו יש חברה שמייצרת אפליקציות לילדים ואני עושה לו את כל המוזיקות, אני בקשר איתם כמעט יומיומי. הם אחים שלי בדם, אתה יודע".

מייקל הרפז – Honesty
"אם נתאחד זה לא יהיה בשביל הכסף". מייקל הרפז
-בא לך על איחוד?
"קודם כל אני מאוד גאה בעבר שלי וחושב ואומר 'נבר סיי נבר'. אני לא פוסל שום דבר או את האופציה שזה יכול לקרות, עקב זה שנקליט יחד. אולי יש מצב שזה יקרה. אם יקרה ממש איחוד? לא יודע. כרגע יש הקלטה של שיר בצורה נקודתית וספציפית עבור שי להב. אולי, אם הכוכבים יסתדרו כמו שצריך, אני לא פוסל שום דבר ואשמח לעמוד עם האחים שלי על הבמה שוב. צריך את ההזדמנות הנכונה. כל שבוע מציעים למישהו מאיתנו להתאחד. צריך לבוא הפרויקט הנכון, שכל הפרמטרים יהיו נכונים".

-גם הכסף מן הסתם מעניין אתכם.
"זה לא עניין של כסף. כסף זה ביי פרודקט. אנחנו לא נעשה את זה בשביל הכסף. אם ייצאמזה כסף זה יהיה נחמד, אבל זה לא הסיבה לאחד את הלהקה. שי ביקש יפה, הסביר שזה פרויקט יפה ויצא שהלהקה כאילו מתאחדת בשביל הפרויקט, מה שיקרה בעתיד - אלוהים גדול. תמיד יש שם את האופציה. כרגע אני מרוכז בקדם אירוויזיון".

מייקל הרפז: "אני משתתף בקדם אירוויזיון עם שיר שנכתב על מות אמי"

-יש לך סיכוי טוב בקדם אירוויזיון?
"אני מקווה. תמיד רציתי ללכת לאירוויזיון, זה מקום מאוד נכון בשבילי. שנים אני מנחה את אירועי 'תגלית' ועומד על במה מול הרבה אנשים ומייצג את המדינה שלנו להרבה אנשים פה ובחו"ל. בעבר ניסיתי לכתוב שירים לקדם אבל לא שלחתי. אמא שלי נפטרה לפני חודש וחצי. ממש לפני שהיא נפטרה ישבתי על הפסנתר ויצא לי שיר בשם 'מכתב לאמא' על התמודדות עם המוות שלה. טסתי לחו"ל ללווייה. כשחזרתי באופן מקרי השמעתי לשלמה צח את השיר והוא התחיל לבכות, כי אבא שלו נפטר גם מאלצהיימר. הוא החליט לשלוח את השיר לקדם אירוויזיון. אמרתי שכבוד הוא לי, אבל אני לא יודע אם זה השיר הנכון. שלמה אמר לי שיהיה בסדר והשיר התקבל. אני אשמח לנצח בקדם ולייצג את המדינה באירוויזיון, זה יהיה הכבוד הגדול בעולם. מקווה שהשיר מספיק טוב לעשות את זה".

>> קדם אירוויזיון: השירים של חצי הגמר הראשון נחשפים