רבים מאיתנו הכירו את דיג'יי אונלי בתור מי שיצר בחמש השנים האחרונות שירים לאמנים כמו סטטיק, אדיר גץ וסאבלימינל, ובשנים האחרונות היה אחרי ללהיטים כמו "מסיבה בחיפה" של האולטראס ואיתי לוי ו"עד המדבר" של טליסמאן. לפני כמה חודשים הוא שחרר את הסינגל הראשון שלו כאמן סולו, תחת השם גיל ויין. תוך זמן קצר "אל תשאלי", בו מתארח הזמר בניה בארבי, הפך ללהיט ענק בתחנות הרדיו וצבר למעלה מ-6 מיליון צפיות ביוטיוב. שוחחנו עם גיל על המעבר לקדמת הבמה עם הלהיט החדש.

גיל ויין (צילום: יחסי ציבור)
גיל ויין | צילום: יחסי ציבור

כבר שנים שאתה יוצר להיטים עבור אמנים אחרים. למה עשית את המעבר לקדמת הבמה דווקא עכשיו?

"תמיד הרצון היה להיות בקדמת הבמה ועבורי זה לא היה כל כך מעבר. הייתי די בטוח שאני בפרונט. השם שלי בתור דיג'יי אונלי הופיע על כל עטיפה של שיר שעשיתי, אבל כנראה שלא שמו לב לזה. כרגע אני עובד על הפרויקט שלי. אוסף של שירים, שכרגע לא אקרא לו אלבום אבל כנראה שבסוף הוא כן יהיה. את השירים אני כותב מלחין ומפיק ובכל אחד מהם אני מארח אמן אחר".

אנשים הכירו אותה בתור דיג'יי אונלי, אבל כש"אל תשאלי" יצא הצגת את עצמך כגיל ווין. מאיפה הגיעה ההחלטה להחליף את שם הבמה? ואיך היה המעבר מדיג'יי לאמן?

"גיל זה השם שלי מאז ומעולם. כשאתה דיג'יי, אתה בעיקר מחפש את החומרים למסיבות. לא ידעתי מה לעשות אז עם שירים כמו "אל תשאלי", וחשבתי שבתור דיג'יי אין לזה כל כך מקום, למרות שהיום השיר הזה מתנגן בכל מסיבה. אמרתי לעצמי שאם זה הזמן שלי להיות אמיתי עד הסוף, זה הזמן להשתמש בשם האמיתי שלי ולשנות את פרסונת הדיג'יי. אני אף פעם לא מגדיר את הז'אנר שלי. גם כשזה היה "מסיבה בחיפה" או "עד המדבר", מבחינתי הייתי באותו הכיוון".

ציפית להצלחה של "אל תשאלי"?

"אני חושב שבתוך תוכי ידעתי שלשיר הזה יש פוטנציאל. מאוד קיוויתי שזה יגיע, אבל בכל פעם מימדי ההצלחה שלו הצליחו להפתיע אותי מחדש. לפני חודש אמרתי 'אוקיי, זה השיא שלו', ופתאום זה גדל בעוד 3 מיליון צפיות ביוטיוב. אי אפשר לדעת אף פעם לאן זה יגיע. השיר הזה יצא מפרופורציות, אבל בקטע טוב".

אומרים שבתקופה האחרונה אמנים נוטים להעתיק מלהיטים של אחרים. יש כאלה שיאמרו ששלך נשמע כמו שיר של עומר אדם. מה דעתך?

"לא שמעתי תגובות בסגנון, אבל כן כשכתבתי את השיר, היה לי עומר אדם בראש. כשאני יוצר שירים, בדרך כלל יש קול שרץ לי בראש ואני הולך אחריו. מסתבר שאותו קול היה של בניה, פשוט אני לא הכרתי אותו אז. למשל, ב"מסיבה בחיפה" ישר ידעתי שזה צריך להיות של איתי לוי".