קליף ריצ'ארד (צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL)
מכפיל. קליף ריצ'ארד | צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL

סר קליף ריצ'ארד, הזמר הבריטי בן ה-72, מוסיף הופעה בישראל ויופיע בהיכל נוקיה בתל אביב גם ב-13 ביולי 2013, בנוסף להופעה שתתקיים ב-11 ביולי 2013. ההופעה הנוספת יוצאת לדרך עקב הביקוש לכרטיסים מצד הקהל הישראלי, שצמא לראות את אליל הפופ שלא ביקר בישראל מזה 25 שנה.

לרכישת כרטיסים

קליף ריצ'ארד כיכב בפופ העולמי עם להקת ה-"Shadows" ונחשב בשנות ה-50' וה-60' לתשובה הבריטית לאלביס פרסלי ולמתחרהו הגדול. ריצ'ארד הופיע לראשונה בישראל בשנת 1963 בקולנוע תל-אביב. בשנת 1969 צילם בארץ סרט תיעודי מוזיקלי בשם "זו ארצו" בו ביצע גרסה באנגלית לשיר "ירושלים של זהב" ובשנת 1988 הייתה הפעם האחרונה שהופיע בארץ במסגרת חגיגות ה-40 למדינה.

ברזומה של קליף ריצ'ארד  להיטים רומנטיים ונוסטלגיים רבים כמו "The Young Ones", "Livin’ Doll", "Bachelor Boy", "All My Love", "Summer Holiday", "Lucky Lips" , "I Could Easily Fall In Love With You", "When the Girl in Your Arms", "Theme for A Dream" ועוד רבים.

ריצ'ארד הוא אליל הפופ הראשון שקיבל ממלכת אנגליה את תואר האבירות. הוא ידע למעלה מחמישה עשורים של קריירה שהחלה בסינגל הראשון "Move It" נמשכה בעוד 134 סינגלים שהכניס למצעדים בבריטניה - הישג שרשם אותו בספר השיאים של גינס. מהם נמכרו 21 מיליון סינגלים ברחבי העולם. עד היום נמכרו למעלה מ- 260 מיליון עותקים מאלבומיו.

כמו כן קליף ריצ'רד הופיע פעמיים באירוויזיון כשהוא מייצג את בריטניה ב-1968 עם השיר Congratulations וסיים במקום השני, וב-1973 עם power to all our friends אז סיים במקום השלישי. כמו כן הקים את הפרויקט המוסיקלי "HeatCliff" שחלקים ממנו הוצגו במחזה בו שיחק. ב- 2009 הרים את האיחוד האחרון עם להקת העבר שלו "The Shadows".

*את קליף ריצ'ארד מביא לארץ המפיק הותיק שמואל צמח.