אריק איינשטיין 09 (צילום: זיו קורן)
היה אמור להיות בן 75 ב-3 בינואר. אריק איינשטיין ז"ל | צילום: זיו קורן

שלושה שבועות אחרי מותו, בני משפחתו של אריק איינשטיין ז"ל, פנו לזמרים שלום חנוך, שלמה ארצי ויהודה פוליקר ולאמנים נוספים, בבקשה שיופיעו בערב זיכרון פרטי שהם מארגנים לזכרו. האירוע אמור להתקיים ב-3 בינואר 2014, התאריך בו היה אמור איינשטיין ז"ל לחגוג את יום הולדתו ה-75.

ערב הזיכרון לאריק איינשטיין אמור להתקיים במרכז סוזן דלל בתל אביב ולהיות סגור עבור חברים ובני משפחה בלבד. באירוע יושרו משיריו הידועים של איינשטיין ז"ל, ביניהם אולי גם השיר שכתב לזכרו חברו הטוב שלום חנוך.

לצד חנוך, ארצי ופוליקר, שנחשבים לאחר לכתו של אריק איינשטיין לשלושת האמנים הבכירים בישראל, צפויים לעלות על הבמה גם יוני רכטר ויצחק קלפטר שיצרו עם איינשטיין כמה מגדולי אלבומיו, ארקדי דוכין, שהקליט לזכר איינשטיין את השיר "הנאיבי האחרון", שכיכב בשבוע שעבר בתחנות הרדיו, ועוד שורה ארוכה של מוזיקאים ונגנים.

משלום ועד שלמה - כולם היו חבריו

שלום חנוך קיבל מאריק איינשטיין ז"ל א הצ'אנס הגדול שפתח עבורו את הקריירה באלבומים "מזל גדי", "שבלול" ו"פלסטלינה", שיצאו בשנים 1968 ו-1970. חנוך אז היה זמר ויוצר צעיר יוצא להקת הנח"ל, שאיינשטיין החליט לקחת תחת חסותו, הקליט משיריו, שר איתו דואטים ונתן לו קרדיט משותף על עטיפות האלבומים, כולל התמונה המפורסמת על עטיפת האלבום "שבלול".

שלמה ארצי הקליט עם אריק איינשטיין ז"ל את הדואט "חוזרים הביתה", לאלבומו "אושר אקספרס". זה הוא השיר האחרון שהקליט איינשטיין בחייו ויצא כסינגל.

יהודה פוליקר השתתף כנגן ומעבד בהקלטות שירים של איינשטיין, כמו "שיר השיירה" ו"שכשנבוא", כאשר הוא מפליא בנגינת הבוזוקי שלו, ונחשב אחד האמנים על איינשטיין ז"ל.

יוני רכטר - עבד עם אריק איינשטיין בכמה מאלבומיו היפים, כמו "האהבה פנים רבות לה", "משירי אברהם חלפי", "הייתי פעם ילד" ו"האריה, היונה ותרנגולת הכחולה", ויצר איתו קלאסיקות כמו "עטור מצחך זהב שחור".

יצחק קלפטר - יצר עם אריק איינשטיין אלבומים אהובים כמו "יושב על הגדר" ו"שביר". באפריל 2011 הוציא אריק איינשטיין את אלבומו האחרון, אלבום האוסף "אריק איינשטיין שר יצחק קלפטר", ובו מיטב שיריו שהולחנו על ידי קלפטר וביניהם השיר החדש "מעבדות לחרות" וגרסה ל"צליל מכוון".

ארקדי דוכין - הלחין לאריק איינשטיין כמה מלהיטיו האהובים כמו "בגללך" (לו גם חיבר את המילים) ו"יש בי אהבה". יצר, כאמור, את "הנאיבי האחרון" לזכרו.

"מי אתה?". שלום חנוך (צילום: חדשות 2)
שלום חנוך שר לזכר איינשטיין "ילדים של החיים" | צילום: חדשות 2

השיר שהפגיש בין איינשטיין וארצי (צילום: חדשות 2)
שלמה ארצי נפרד מאריק איינשטיין בדמעות | צילום: חדשות 2
יהודה פוליקר – שחמט (צילום: אילן בשור)
יהודה פוליקר | צילום: אילן בשור
יוני רכטר – ראיון (תמונת AVI: mako)
יוני רכטר נזכר באריק איינשטיין שאהב | תמונת AVI: mako
מאושפז במצב קשה. קלפטר (צילום: חדשות 2)
יצחק קלפטר זוכר את אריק | צילום: חדשות 2
"חוששים שישכחו". דוכין (צילום: חדשות 2)
ארקדי דוכין שר לזכר אריק איינשטיין | צילום: חדשות 2
_OBJ