בלקן ביט בוקס הופעה, אייל תלמודי3 (צילום: עודד קרני)
גרובניק. אייל תלמודי, בלקן ביט בוקס | צילום: עודד קרני

פסטיבל הגרוב הישראלי הראשון "2011 Groove Festival" עומד להיות אחד האירועים השמחים של השנה במוזיקה הישראלית, כך לפחות זה נראה מהצצה לליין אפ האמנים, הכולל את התפוחים (שמצליחים כרגע באנגליה), קרולינה, בום פם, האחים רמירז, קותי, סוליקו, אייל תלמודי מבלקן ביט בוקס, עוזי נבון, Radio trip, Tree, דיגיטל מי ומארקי פ'אנק. כמו כן צפויים להשתתף במופע הגדול אורחים מפתיעים ולהתקיים שיתופי פעולה ראשונים מסוגם על במה אחת.

האירוע יתקיים ב-3 במרץ 2011 בהאנגר 11 בנמל תל אביב, ובו יושק אוסף גרוב ישראלי חדש, שייצא בארץ ובעולם. האוסף "Mediterranean Grooves and Raw Sounds" - "סאונדים נאים וגרובים מהמזרח התיכון, מאגד קטעים גרוביים ים תיכוניים מוכרים ונדירים.הוא יכלול, בין היתר, גירסה ל"שוב עם עצמי" של קרולינה שמתפתחת לג'ם שלא נכנסה לאלבום, קטע של התפוחים שהוקלט באולפני Real World של פיטר גבריאל, קטעים של סוליקו ושל "אודיו מונטאז' אולסטארז" שמעולם לא יצאו, קטע פ'אנק של צלילי העוד שיצא רק על ויניל בשנות ה 70' ועוד.

יתאחדו למפגש ראשון מסוגו

האוסף, שייצא החודש בארץ ובעולם, הוא פרי יוזמת הלייבל "אודיו מונטאז'" שהוציא בין היתר את האלבומים של התפוחים, בום פם רדיו טריפ ועוד.  הרעיון מאחורי היוזמה הוא לאגד את הכוחות החזקים הפועלים בארץ לכדי תצוגת תכלית משכנעת שתהווה כרטיס ביקור קולקטיבי לסצנה בחו"ל. רבים מהאמנים המופיעים באוסף ובפסטיבל מצליחים מאוד בארץ ובעולם, וכעת הם יתאחדו למפגש ראשון מסוגו.

בהפקת המופע מבטיחים למלא את ההאנגר 11 במערכת סאונד אימתנית, תפאורה ווידאו מרהיבים, כדי ש"לרגע תשכחו שאתם בארץ". כרטיסים מוזלים במכירה מוקדמת: 129 ש"ח עד ל-15.2.

>> משינה אירחו את אביב גפן ואלישע בנאי בהאנגר 11