משינה מסיבת עיתונאים 1 (צילום: אורית פניני,  יחסי ציבור )
חצי יובל . משינה | צילום: אורית פניני, יחסי ציבור

להקת משינה, הלהקה המובילה ברוק הישראלי ב-25 השנים האחרונות למן הקמתה בשנת 1984 והוצאת אלבומה הראשון ב-1985, תציין השנה חצי יובל לקיומה.

משינה תוציא בקרוב אלבום חדש, בהפקה מוזיקלית משותפ לכל חברי ההרכב, שהסינגל הראשון ממנו, "בין הצללים", יוצא היום.

במקביל פותחת הלהקה בסיבוב הופעות חשמלי שכבר יצא לדרך, בהופעה שהתקיימה בערב הנעילה של בארבי כפר סבא. בקיץ הקרוב תרחיב משינה את המופע ותעלה מספר מצומצם של הופעות ענק, בהפקת שוקי וייס.

בהמשך יגיעו גם סרט תיעודי על הלהקה, שייצא באביב, בבימויה של אלה בלוך. הבמאית עקבה אחרי חברי הלהקה יובל בנאי, שלומי ברכה, איגי דיין, מייקל בנסון ואבנר חודורוב במשך כשנה, במהלך סיבוב ההופעות האקוסטי שרץ ברחבי הארץ. במהלך נסיעות ליליות להופעות, הציצה בלוך בחדרי ההלבשה, ותפסה את חברי משינה  ברגעים שמעולם לא תועדו קודם לכן. הסרט יוקרן בבכורה באחד מפסטיבלי הקולנוע ולאחר מכן נרכש להקרנות ב-yes.

לקראת ראש השנה יצא לחנויות אוסף "השנה – 25": מארז מהודר שיכלול דיסק אוסף של שירים שנבחרו בקפידה על ידי חברי משינה, די.וי.די. וספר עם סיפורים וצילומים נדירים מההיסטוריה העשירה של הלהקה.

משינה מסיבת עיתונאים 2 (צילום: אורית פניני)
חוזרים בגדול. משינה במסיבת העיתונאים עם שוקי וייס | צילום: אורית פניני

משינה תופיע בהיכל אמנויות הבמה הרצליה (מוצ"ש,23/1), ברל'ה, להבות חביבה (חמישי,  11/2), קיבוץ יגור (מוצ"ש, 20/2), פאב "הפרה", שבי ציון (חמישי, 25/2), מופע נעילה "בארבי" תל אביב (מוצ"ש, 27/2).