רוני דלומי חגגה אתמול את יום הולדתה ה-19 בחזרות לפסטיגל, שהצגתו לתקשורת צפויה היום. היתה זו שמחה כפולה עבור דלומי, שכזכור נבחרה לאחרונה לזמרת השנה במצעד השנתי של ערוץ 24 ורשת ג'.

אבל לא רק דלומי יכולה לשמוח, אלא גם מעריצי הנאמנים של הכוכבת הנולדת מהעונה הקודמת, שיכולים לנשום לרווחה. אחרי שהביאו אותה למעמד "זמרת השנה" עם עשרות אלפי הצבעות, הם יכולים לסמן לעצמם ביומן את חודש נובמבר 2010 כתאריך היעד בו מתוכנן לצאת לחנויות המוזיקה אלבום הבכורה של אלילתם. אחריו צפויה דלומי לצאת למופע חדש עם שירי האלבום, כשעד אז, כאמור, עומד לפניה עוד הפסטיגל בחנוכה.

סינגל שלישי אחרי סוכות

האלבום של דלומי, בהפקתו המוזיקלית של אורי זך (מירי מסיקה, איה כורם)  יכלול כמובן את שני הלהיטים של דלומי שכבר כיכבו השנה ברדיו ובמצעדים - "תן" ו"קצת אחרת", ועד יציאתו צפויים לצאת שניים או שלושה סינגלים נוספים. הראשון מביניהם, כלומר הסינגל השלישי של רוני, צפוי לצאת אחרי חג הסוכות, או כמו שאוהבים לכנות זאת בתעשיית המוזיקה "אחרי החגים".

הבחירה של רוני דלומי לזמרת השנה תפסה את מפיקי האלבום שלה שמחים ומעט מופתעים. בהפקה קיוו שהיא תתברג למקום טוב במצעדים השנתיים, אבל דלומי, אומרים, התעלתה על עצמה בעזרת מעריציה, והשאירה מאחור אייקונים כמו חוה אלברשטיין, נורית גלרון וירדנה ארזי, וזמרות שהצליחו השנה ברדיו לא פחות ממנה, כמו אפרת גוש למשל.

זו אולי אחת הסיבות לכך שרשימת השירים לאלבום של דלומי לא סגורה עדיין. בתהליך מעורבים כיועצים חיצוניים גם צביקה הדר ויואב צפיר, אנשי "כוכב נולד", כשעל הפרק עומדים בין 15 ל-20 שירים, שחלקם כבר הוקלטו על ידי דלומי וחלקם עדיין ממתינים לה שתגיע לאולפן, בין השירו הצבאי, ההופעות האזרחיות והחזרות האינטנסיביות לפסטיגל.

מתוך 15-20 שירים ייבחרו 10, לא כולם הוקלטו

מתוך 15-20 שירים ייבחרו עשרה, כשהמטרה היא ליצור תמהיל נכון בין שירים קצביים לבין בלדות, מתוך מחשבה ליצר איזשהו קונספט אחיד לאלבום, למרות שההצלחה של דלומי עד כה הוכיחה שהקהל שלה, ברובו צעיר, מסתפק גם בשירים בודדים. "יש ערך למוצר עצמו, לאלבום, למבנה שלו, לצורה, לאופן שבו מתבצע המעבר משיר לשיר", מדגישים בהפקה.

כזכור, השירים באלבום של דלומי יהיו, רובם ככולם, גרסאות ישראליות עם טקסטים בעברית לשירים לטיניים, לאו דווקא של שמות גדולים ברמה של גלוריה אסטפן ("תן"). "אנחנוו מקבלים תגובות נפלאות והיענות יפה מאוד בחו"ל לגבי השימוש בלחנים, ויתכנו גם שיתופי פעולה מפתיעים", אומרים בהפקה של דלומי, ורומזים לדואט עם זמר לטיני מוכר.

רוני דלומי פרומו 1 (צילום: רונן אקרמן)
מחוברת לטקסטים. רוני דלומי | צילום: רונן אקרמן

גורם נוסף שמשפיע על הרכב רשימת השירים באלבום של רוני דלומי הוא קבלת אישורים מחו"ל לשימוש בלחנים - תהליך מורכב שבדרך כלל אורך כמה חודשים. בהפקה של דלומי לא ממהרים, על כן, לחשוף שמות נוספים של שירים, מבצעים לטיניים מקוריים או כותבי טקסטים בעברית, אם כי נרמז שגלעד שגב, שכתב את המילים ל"תן" עוד לא אמר את המילה האחרונה באלבום של דלומי.

טקסט שלא עובר את רוני - לא נכנס

בהפקת האלבום דוחים את הטענה שהושמעה בעבר שמדובר בקאברים, כיוון שאלו הם טקסטים בעברית, שרוני דלומי עצמה מעורבת בהם. "רוני מאוד שותפה בבחירת הטקסטים ובחירת הכותבים", מציינים בהפקה. "היא באה ממילים, מטקסטים, קודם כל, ומאוד מחוברת לטקסט שהיא שרה בכל שיר ושיר. מה שלא יעבור אותה - לא יעבור, כי היא חייבת להיות מחוברת למילים שהיא שרה".

-היא מופיעה בצבא, מופיע באזרחות, בחזרות לפסטיגל ומקליטה אלבום - הבחורה לא נקרעת?
"רוני עושה את הפסטיגל ואת האלבום במקביל, כמו גם שירות צבאי מלא ואינטנסיבי. היא עובדת מאוד מאוד קשה, אבל היא אשת עבודה רצינית".

>> אתר אמריקני נחשב: נינט מזכירה את אלאניס מוריסט; שי גבסו שר בהופעה: "במקומי"