אין תמונה
"המשיכה שלי מאז ומעולם הייתה לכיוון קרוב וצנוע". אריק ברמן

אריק ברמן אומנם עבר לגור בניו יורק, שם הוא מנסה את מזלו כמוזיקאי אחרי ההצלחה בארץ, אבל המרחק לא מפריע לו להוציא אלבום חדש ושלישי בשם "הקלטות מרתף / חלק א' (ברוח המשבר הכלכלי של 2009)". האלבום הוקלט במהלך החודשים יוני ויולי 2009 וכולל 12 שירים חדשים שכתב והלחין ברמן, בהפקה מוזיקלית של משה לוי.

האלבום ייצא במהדורה מוגבלת, ראשונה וחד-פעמית ויגיע לחנויות ב-2 בדצמבר.  מי שירכוש אותו יקבל מארז מיוחד שיכלול מכתב אישי מברמן וגלויה ליצירת קשר עמו במהלך שהותו בחו"ל.

במכתב שהשאיר אריק ברמן ערב נסיעתו לארה"ב הוא מספר: "בתקופה האחרונה אני תוהה כיצד ישמע האלבום הבא שלי, יודע רק שעליו להיות נבדל מקודמיו. המשיכה שלי מאז ומעולם הייתה לכיוון קרוב וצנוע (גם אם לעיתים נדמה היה אחרת למי שעוקב אחר עבודתי...), שמתי לב שהאלבומים שאני הכי אוהב הם אלבומים פשוטים עם שירים אישיים המלווים במעט כלים. הפקה מסוג זה שמה את השירים במרכז ומשאירה מקום להגשה ולסיפור.

אריק ברמן: "הפעם החווייה היתה שונה, שירים נוצרן בן-לילה"

אין תמונה
אלבום מהמרתף. אריק ברמן

"אופי השירים שנערמו לי על הפסנתר עד אותו זמן ביקש גם הוא את היחס המיוחד הזה עבורם. החלטתי לפנות למפיק המוסיקלי שלי וחברי הטוב משה לוי ולספר לו את הרעיון. ידענו שאין ברשותנו הרבה זמן או כסף וסיכמנו שניפגש באולפן המרתף של קובי ברחוב הס לכמה מפגשים בהם נקליט את השירים בצורתם הראשונית כפי שנכתבו, בה אני שר ומנגן על גיטרה או פסנתר ומשה מנגן בכל מה שבא לידו.

"ההקלטות עצמן היו תענוג גדול, בעיקר בזכות חדוות היצירה ששררה באולפן. אם בהקלטת האלבומים הקודמים העיבודים לשירים נעשו מראש בעזרת אודי קראוס והלהקה הנפלאה שלי ולאולפן הגענו פחות לשם יצירה ויותר לצורכי תיעוד (עבודה שאני מוצא עד כה אפורה ומשעממת), הרי שהפעם החוויה הייתה שונה-

"היינו נכנסים לפנות ערב לאולפן עם מילים ולחנים ויוצאים ממנו אל תוך הלילה עם שירים כמעט שלמים כשהתוצאה מצליחה להפתיע אותנו שוב ושוב. בשלב מאוחר יותר אירחנו חברים נוספים שבאו לשיר ולנגן אשר תרמו מכישרונם ואישיותם הנדירה".

במקביל ליציאת האלבום החדש יעלה ברמן לרשת אתר חדש בכתובת www.ericberman.co.il