סאבלימינל, אביב גפן
מתקפה חריפה. סאבלימינל ואביב גפן

מאז פרוץ מבצע "צוק איתן" החל אביב גפן, מהסמלים הבולטים של השמאל הישראלי, להתקרב לחיילי צה"ל. גפן ירד ביום חמישי שעבר לבסיס צאלים להופעה בפני חיילי מילואים, עליה אמר: "אלה תמונות שלעולם לעולם לא אשכח, ואני באמת מאחל להם שיחזרו מהר הביתה בביטחון ובשלום. אותי זה מאוד מרגש".

כמה ימים אחר כך, בהופעה בהיכל התרבות בתל אביב, הוסיף: "אני רוצה להקדיש את כל המופע הזה ללוחמים האלה שנותנים את חייהם למעננו. אני מרגיש לאחרונה הרבה אלימות ברחובות. אני עצמי לא הלכתי לשום הפגנה, כי זה נראה לי מיותר ולא רגיש, כלפי משפחות שכולות. אבל יש אווירה נורא מתלהמת. אנשים התחילו לקלל במילים מאוד מאוד לא יפות. אני מבקש שנעשה הכל כדי שהרחוב יהיה יותר רגוע, כי לא צריכים עוד מלחמה, אנחנו כולנו ישראלים וביחד". ואז הקדיש את השיר "עורי עור" - "לכל הרוגי צה"ל במלחמה הזאת".

עוד ב-mako מוזיקה:

עוד לפני שישראל נכנסה לעזה, לאחר שהתגלו גופות שלושת הנערים החטופים, פרסם גפן מכתב לראש הממשלה: "אני מודה שהחיה שבי קמה ודורשת לנקום, העיקר זה לראות אותם סובלים, מאבדים נפשות ואם אפשר אז כמה שיותר וככל שהם יסבלו יותר ככה החיות שבנו יותר ירגעו. וזה מעגל דמים שכזה אדוני ראש הממשלה, שבמדיניות שלך אתה בנית בשקט וסדר מופתי..אבל איפה זה נגמר ראש הממשלה? איזו אסטרטגיה מונחת לך על השולחן חוץ ממסע ההרג הזה, שלא מוביל לשום מקום חוץ מסבל ושכול? כמה דם ישפך בנהר ומי יבנה את הסכר?".

"גנרל, הצבא בהלם קרב"

אולם, יש כאלה שזוכרים לגפן את שנות נעוריו, כאשר שר שירים שביקרו את הצבא כמו "פרופיל 97" ו"גנרל, הצבא בהלם קרב", התגאה שלא התגייס לצה"ל ואמר שלדעתו יש אנשים שלא מתאימים לשירות צבאי מבחינה נפשית. לגפן יצאה תדמית של "משתמט" או "קורא להשתמטות". רק בהמשך התברר ששוחרר משירות צבאי בגלל סיבה רפואית.

בראיון שהעניק בסוף השבוע הזה למוסף "7 לילות" של עיתון "ידיעות אחרונות", דיבר גפן על כל הנושאים הללו, וגם על אחותו, היוצרת שירה גפן, שביקשה מהקהל בפסטיבל הקולנוע בירושלים לעמוד דקה דומיה לזכר ילדים פלסטינים שנהרגו בעזה. אביהם, המשורר יהונתן גפן, תמך בביתו בסטטוס בפייסבוק.

סאבלימינל והצל באילת (צילום: תאקט)
מאחדים שורות. סאבלימינל והצל | צילום: תאקט

מי שלא יכול להתאפק מול כל אלה הוא הראפר סאבלימינל (קובי שמעוני) , שיוצא בהתקפה חריפה נגד גפן בדף הפייסבוק שלו, הכוללת קללות וגידופים לרוב. סאבלימינל הוא כידוע חברו הותיק של "הצל" המפורסם יואב אליאסי, ראש ארגון "האריות" שמתעמר באנשי שמאל בהפגנות וברשתות החברתיות. השניים הסתכסכו בעבר כמה פעמים ותמיד השלימו. סאבלימינל-שמעוני אף מחזיק ברזומה כמה שירים פוליטיים מהצד הלאומי של המפה כמו "התקווה", והתפרסם כבעל אג'נדה ימנית, שקירבה אותו בעשור הקודם לפוליטיקאים כמו השרה לימור לבנת וראש הממשלה המנוח אריאיל שרון.

הנה נוסח הדברים שכתב סאבלימינל על אביב גפן (לא נגענו): "אין יותר פחדן מאופס ומוג לב מהעוכר ישראל המכוער הזה! עכשיו הוא מנסה לשחק אותה בעד צה״ל וישראל והולך לבקר חילים (ועושה לזה יחסי ציבור מטעם דה וויס...) האשפה האנושית הזאת אפילו לא לבש מדי צה״ל בחייו ומעולם לא יצג שום פן ישראלי, המשתמט הזה הוא הפסולת שקרא לנו ״דור מזוין״! הוא שהטיף לסמים ואנרכיה, הוא שאומר בכתבה על חבריו האנטי ישראלים שהעם מוקיע כמלח הארץ ו״שיא הישראליות״".

"ילד קאפות אפס מלוכלך, מה קרה ? הכריחו אותך מ״רשת״ להיות בעד ישראל ובעד צה״ל עכשיו שהצילומים בוטלו? מה הסבירו לך שהמכתב שלך לראש הממשלה (שהאשמת אותו על ״נהרות של דם״) דקה אחרי שנחטפו שלושת הילדים לא עושה טוב לרייטינג? שומע, נהית זונת רייטינג מפלסטיק צבוע וזה הדבר היחיד שיותר מסריח מאמן הזוי עם השקפת עולם אנטי ישראלית שאתה.

"אה סליחה מתקן טעות, נזכרתי, כן לבשת מדי צה״ל! פעם אחת! בוידאו קליפ שתיארת את צבא הרוע צה״ל ושיחקת אותה חייל ישראלי שפוגע באזרחים פלסטינים תמימים...צבוע ודוחה. החיבוק שלך מסריח מיח״צ ולא אמין בשיט! איך אנשים עוד רואים אותך בעיניים? בא לי להקיא עליך! בבללללעעעעעהה".

אביב גפן סרב להגיב.

אביב גפן מחופש לחייל בקליפ עם ההרכב הראפ D.A.M

סאבלימינל והצל - "התקווה"