פול מקרטני בהופעה 13
"ישראל תהווה דוגמה לאכפתיות וחמלה . פול מקרטני | צילום: שוקה כהן

פול מקרטני, מהאמנים החשובים והגדולים בהיסטוריה של המוזיקה, שאף הופיע בארץ לפני כשנה וחצי, מצטרף למאבק נגד סחר פרוות לישראל. אמש העלה מקרטני באתר האינטרנט הרשמי שלו פניה המיועדת ישירות לחברי הכנסת בישראל, במטרה לקדם את התמיכה בחוק האוסר על סחר בפרוות. מלבד מקרתני פנו לחברי הכנסת במכתבים ישירים גם כוכבת הפופ הבריטית ליאונה לואיס, הרוקרית האמריקאית כריסי היינד מה"פריטנדרס" השחקנית הצרפתייה הותיקה ברז'יט בארדו.

בפניה ישירה לחברי הכנסת כותב מקרטני: "לבישת פרווה היא דבר אכזרי ומיותר. להרוג בעל חיים או לפשוט את עורו בעודו בחיים כפי שעושים לרבים מהם, כדי להשיג מוצר בלתי נחוץ - זה דבר שאינו מתקבל על הדעת. ישראל תהווה דוגמה לאכפתיות וחמלה ואחרים ודאי ילכו בעקבותיה. בכל העולם ישתמשו בחקיקה שלכם לנקיטת פעולות עתידיות. אני מאחל לכם הצלחה בדיונים, מקווה ומתפלל שתעשו את הדבר הנכון"."ישראל תהווה דוגמא לאכפתיות וחמלה ואחרים ודאי ילכו בעקבותיה".

החוק הישראלי יהווה תקדים בינלאומי

הפניה למקרתני הגיעה מצד עמותת "תנו לחיות לחיות" נציגת הקואליציה הבינלאומית נגד פרוות בישראל. העמותה מקדמת את הצעת החוק של ח"כ רונית תירוש, האוסרת על סחר בפרוות בישראל, אשר זכתה לתמיכת ועדת השרים לחקיקה ונמצאת כעת בשלבי הכנה לקריאה שנייה ושלישית בוועדת החינוך של הכנסת.

אישור החקיקה יהווה תקדים בינלאומי והוא מעורר סקרנות בינלאומית רבה. לדיוני הכנסת הגיעו נציגי ארגונים למען בעלי חיים מארצות הברית, קנדה, בריטניה ופינלנד.  היום (שני) צפוי יו"ר הועדה ח"כ זבולון אורלב לבחון הטלת משמעת קואליציונית במהלך ההצבעה, זאת לאור חילוקי דעת שנתגלעו בישיבות הקודמות. בעמותה מתכוונים לגייס למאבק אמנים ואנשי רוח נוספים.