אקסל רוז ולהקתו "גאנז נ' רוזס" הופיעו הערב בפארק הירקון בתל אביב במסגרת פסטיבל "סאמרוק 2012", לצד הלהקות "Ugly Kid Joe" ו"היהודים". אותו המקום בדיוק בו הופיע אקסל עם "גאנז נ' רוזס" לפני 19 שנה, בהופעה ההיסטורית בשנת 1993.

אוהדי הלהקה זכו להופעה ארוכה בת כמעט שלוש שעות, עם מיטב הלהיטים האהובים, בין היתר מצמד האלבומים המצליחים Use Your Illusion" הראשון והשני, מאלבום הבכורה "appetite for destruction" ומהאלבום האחרון "chinese democracy". מעל כולם בלטו שירים איכותיים כמו "Estranged", "Sorry" ו"Civil War", כשאקסל והנגנים הקפידו לפנק גם בלהיטים הגדולים, כמו "Don't Cry", "November rain", "Sweet Child O mine", "Paradise City" ו-"Welcome To The Jungle", וגם קאבר ל"Another Break In The Wall" של פינק פלויד.

"התקווה" ו-"Don't Cry" בהופעה של גאנז נ' רוזס

ההרכב הנוכחי של גאנז נ' רוזס כלל את הגיטריסטים רון "במבלפוט" ט'אל,  ריצ'רד פורטוס ודי.ג'יי אשבה, הקלידן כריס פיטמן, הבסיסט טומי סטינסון, המתופף פרנק פרר, הקלידן דיזי ריד וכמובן הסולן אקסל רוז. אשבה, ריד, במבלפוט, פורטוס וסטינטון זכו לקבל קטעי סולו במופע, בשירה ובנגינה, שפשרו לקסל רוז בן ה-50 לנוח ביןם השירים ולתת את המקסימום שלו בנאמברים עצמם.

דיווח חי מההופעה מהפארק

17:30 - להקת "היהודים" עלתה לבמה מול כמה מאות אנשים שמריעים למיטב להיטי הלהקה. להקת "Ugly Kid Joe, צפויה לעלות לבמה בשעה 18:30- וגאנז נ' רוזס יעלו בסביבות השעה 20:30.

18:05 - מספר הצופים בפארק הירקון עולה מרגע לרגע וכך גם האנרגיות בהופעה של "היהודים", שנותנים בראש עם כמה מהשירים הגדולים שלהם.

אגלי קיד ג'ו - הופעה (צילום: אביחי לוי)
אגלי קיד ג'ו בפארק | צילום: אביחי לוי

18:32 - להקת Ugly Kid Joe עלו לבמה בפארק הירקון לעיני כאלפיים איש. הם מבצעים בהופעתם את הלהיטים Everything About You ו- Cats In The Cradle.

19:22 - ההופעה של אגלי קיד ג'ו מתקרבת לשיאה והקהל ממשיך לזרום. בפארק נמצאים כבר כמה אלפי צופים שנהנים מהרוקנ'רול הכבד. בשיר השני הסולן של אגלי קיד ג'ו עשה סיבוב בתוך הקהל. אגלי קיד ג'ו ניראים מצוינים עם המתופפת הישראלית שמנגנת איתם. עכשיו מגיעה הלהיט הגדול Everything About You.

19:30 - אגלי קיד ג'ו סיימו את הופעתם וירדו מהבמה. כרגע בפארק 4000 איש.

אגלי קיד ג'ו - הופעה (צילום: אביחי לוי)
מחממים את הקהל. אגלי קיד ג'ו | צילום: אביחי לוי19:35 - ממתינים לגאנס נ' רוזס...

20:18 - החושך יורד על הפארק. בגולדן רינג כ- 500 איש ובשאר המקום עוד כעשרת אלפים איש שמחכים לאקסל רוז וגאנס נ' רוזס, אשר צפויים לעלות בשמונה וחצי.

20:42 - מוזיקת פתיחה נשמעת בחושך. הקהל מתחיל לצעוק "גאנס נ' רוזס!". מסכים נדלקים, הנגנים על הבמה עומדים במקומות, מתחילים לנגן את השיר הראשון ואקסל עולה!!! שיר הפתיחה: 'Chinese Democracy'- שיר הנושא של האלבום האחרון. באמצע השיר אקסל יורד לאוהל קטן בצד הבמה בו הוא שואף חמצן מבלונים. הסאונד בינתיים חלש ולא שומעים טוב.


20:49 - שיר שני: 'Welcome To The Jungle'! אקסל צורח: "אתם בג'ונגל! אתם עומדים למות!!!". ביצוע חזק לשיר שפתח את אלבום הבכורה של הלהקה לפני 25 שנה.

20:55 - שיר שלישי: 'Its So Easy'- גם הוא מאותו אלבום. אקסל שר בקול נמוך לפתע. הלהקה נשמעת מדויקת אבל הצליל חלש מדי ליד הבמה. אקסל שר חלק מהשיר בשכיבה על הבמה ובשאר הזמן מנסה לרקוד עם המיקרופון.

21:00 - שיר רביעי: 'Mr. Brownstone'. גאנז נותנים בתחילת ההופעה שורת להיטים מהאלבום הראשון 'תיאבון לחורבן' ומראים כוונה לרצות את המעריצים הותיקים. בגיל 50 אקסל רוז רוקד ומתפתל כמו פעם ולפרקים הולך לאוהל חמצן לקחת אוויר.

גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
רוקד ומתפתל כמו פעם. אקסל רוז | צילום: אביחי לוי

21:05 - השיר הבא הוא 'Sorry' מהאלבום האחרון, שיר שככל הנראה נכתב על הגיטריסט סלאש שעזב את הלהקה אחרי ריב עם אקסל.

21:12 - השיר הבא הוא 'Rocket Queen'- עוד שיר חזק מהאלבום הראשון, שאהוב על קהל המעריצים שליווה את גאנס לאורך השנים. הסאונד בהופעה השתפר ועכשיו הוא ממש טוב.

21:20 - השיר שהקהל והלהקה חוגגים עליו כרגע הוא 'Estranged'- אחד השירים האיכותיים והפחות מוכרים מהאלבום 'Use Your Illusion'. אקסל מתנשף אבל נותן את הנשמה ושר מצויין. סולן שנשאר תותח עם הגיל, המשקל והמחסור באוויר.

גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
סמים זה לאפסים- רק חמצן. אקסל | צילום: אביחי לוי

21:28 - הלהקה מנגנת מצויין-שלושה גיטריסטים רוצחים. עכשיו החבר'ה מעודדים את הקהל לצעוק גאנס נ' רוזס ומיד מתחיל השיר הבא 'Better'. אקסל בכובע שחור, משקפי שמש שחורים וחולצה לבנה מקפץ כמו נער ושר מהביצים וברקע סולו רודף סולו. בסוף השיר הגיטריסט, ריצ'ארד פורטאס, נותן סולו גיטרה חזק כאשר בסיומו הלהקה מנגנת קטע מעבר כדי לתת לאקסל זמן לנוח.

21:35 - אקסל חוזר לאחר שהחליף חולצה ומכנסיים ונותן בראש את 'Live And Let Die'- הקאבר לפול מקרטני. אקסל צורח כמו בימים הטובים והלהקה מנגנת ביצוע גדול לקלאסיקה בזמן שעל הבמה מתפוצצים אפקטים פירוטכניים ואש מיתמרת. בסוף השיר אקסל מניף את מות המיקרופון מעל הראש והקהל מריע. הקלידן דיזי ריד עובר לפסנתר ואקסל שהוריד את משקפי השמש שר בלדה יפה בשם 'This I Love', כשברקע על המסכים רקדנית בלו. אקסל שר מצויין והגיטריסט דיג'יי אשבה מנגן סול מדהים שחותם את הבלדה.

גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
שר מהביצים. מר רוז | צילום: אביחי לוי21:42 - אחרי שעה של הופעה, אקסל מדבר עם הקהל לראשונה: "איך אתם מרגישים הערב? לילה חם בתל אביב!". מיד אח"כ מתחיל את השיר 'I Used To Love Here' מהאלבום השני 'Lies'. בסוף השיר הוא יורד לנוח והבסיסט סטינטון מקבל את הזכות לשיר סולו משלו. אחרי קטע הסולו אקסל חוזר ומציג את כל חברי הלהקה. הקלידן דיזי ריד מתיישב במרכז הבמה ליד פסנתר ומנגן קטע סולו.

22:00 - לאחר הקטע של ריד, הוא נשאר על הפסנתר במרכז ואקסל ושאר חברי ההרכב מצטרפים לביצוע השיר 'Streets Of Dream'.

22:05 - חוזרים לקצב המהיר וללהיטים הגדולים עם 'You Could Be Mine' שהתפרסם בקליפ עם ארנולד שוורצנגר מהסרט 'שליחות קטלנית 2'. אקסל משתולל על הבמה, רוקד ומעיף עמוד מקרופון כמו בימים הטובים. מיד אח"כ סולו גירה של דיג'יי אשבה.

גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
הביאו את הג'ונגל לפארק. גאנז אנד רוזס | צילום: אביחי לוי

22:16 - היסטריה. אחרי הסולו של אשבה מתחיל השיר 'Sweet Child Of Mine'- אחד הלהיטים הכי גדולים של גאנז נ' רוזס. הקהל מריע והחגיגה מתחילה כשאקסל רוז כובש את הבמה עם כובע בוקרים לבן וקול מדהים של זמר רוק ייחודי. סולו הגיטרה האל-מותי מגיע, מהדהד פעם נוספת בפארק ואלפי מעריצים מנגנים עם האייר-גיטר שהביאו. אקס מסיים את ההמנון והקהל בעננים.

22:23 - עכשיו נתחיל הקאבר לפינק פלויד 'עוד לבנה בחומה'. הגיטריסטים עושים חייל על הבמה. אקסל מתיישב ליד הפסנתר ושר את הקלאסיקה הנצחית של רוג'ר ווטרס.

גאנס נ' רוזס - הופעה (צילום: אביחי לוי)
הגיטריסט היהודי רון "במבלפוט" ט'אל מנגן את "התקווה" | צילום: אביחי לוי

22:30 - מתחיל השיר 'November Rain'. אקסל על הפסנתר, ההרכב מצטרף והקהל מתרגש. הבלדה הנהדרת מאחדת אתה הלהקה עם אהבת הקהל. הגיטריסטים מתחלקים בסולואים שמימיים ואקסל שר באופן שאי אפשר שלא להתרגש ממנו. רגע השיא במופע מגיע כשאקסל וגאנז מתפוצצים על הבמה בסוף היצירה עם סולו של במבלפוט- מדהים.

22:38 -  אקסל שר את השיר 'Dont Cry'- ביצוע שקט ויפה. אקסל לא מפספס שום תו, אפילו לא את הגבוהים ביותר שיש לשיר להציע. זמר אדיר.

22:44 - מתחיל השיר הענק 'Civil War'- אחד הגדולים של גאנז. השיר שפותח את האלבום הענק
'Use Your Illusion 2'. שיר עם אמירה חזקה נגד מלחמות. אקסל החליף בינתיים לכובע שחור וג'קט שחור תואם ונותן ביצוע מלא לשיר רוקנ'רול חזק. פיצוץ בפארק עם תפקידי גיטרה מדהימים- עוד אחד משיאי המופע, ללא ספק השיר הכי טוב שאקסל כתב בחייו.

22:58 - עכשיו מתחיל 'Knocking On Heavens Door'- הקאבר הגדול לבוב דילן. המנון שהקהל שר עם אקסל ששוב החליף כובע וג'קט. הפעם כובע בוקרים לבן וג'קט עור חום בהיר. אקסל שר את הפזמון עם הקהל והגיטריסטים שוב עושים שמות על הבמות. אקסל שר כמו מטורף- תופס טריפ מהשיר. הקטע מסתיים עם ג'אם לקראת הסיום.

23:08 - מתחיל השיר 'Night Train'- להיט ותיק מהאלבום הראשון. אקסל חוזר לג'קט עור שחור ושר בצרחות כמו שרק הוא יודע. הגאון מתעלם מכך שההופעה היתה אמורה להסתיים ב23:00. מבחינתו אין חוזים אין משטרה אין חמצן - רק רוקנ'רול בייבי. ביצוע מטורף ללהיט גדול.

23:12 - גאנז יורדים מהבמה וחוזרים אחרי חצי דקה להדרן. מתחיל ג'אם גיטרות ועם סיומו בא הלהיט הכי גדול
'Paradise City' איתו יסיימו את המופע. הקהל מוחא כפיים לפי הקצב תוך כדי פיצוצים שמתרחשים על הבמה. אקסל שר וזורק את המשרוקית שלו לקהל. הקהל שמול הבמה משתולל עם השיר, לאקסל אין הרבה אוויר אבל הוא שר כמו גבר. סולו גיטרה שמוביל לפזמון שכולם מכירים בעל-פה. חווית רוק נהדרת עם זמר שהוא אחד הגדולים בדורו.

23:24 - ההופעה הסתיימה! פיצוצי קונפטי ולהביורים פוקדים את הבמה- סיום אדיר לשיר, להופעה ולאנושות כולה. בסוף קטע אקסל זרק את המיקרופון שלו לקהל. לאחר מכן כל חברי הלהקה נעמדים ומשתחווים. אקסל מודה לקהל: "תודה שבאתם! היה לנו כיף, תל אביב! תשמרו על עצמכם. צ'או!". בסוף ההופעה משמיעים ברמקולים את השיר
'I Did It My Way', ואם יש רוקר בעולם שהשיר הזה נכתב עליו (היפותטית), הרי זה אקסל רוז שנתן הלילה את כל כולו במופעה אדיר. שאפו.

סדר השירים המלא

Chinese Democracy, Welcome to the Jungle, It's So Easy , Mr Brownstone, Sorry, Rocket Queen, Estranged, Better, Solo Guitar richard fortus, Live and Let Die, This I Love, Used To Love Her, Shackler's Revenge, Motivation - Tommy Stinton, Dizzy Reed Solo (Baba O'Riley), Street of Dreams, You Could Be Mine, Dj Ashba Solo (Mi Amor), Sweet Child O' Mine, Another Brick in the wall part 2, Axl's Piano Solo (Good Bye Yellow Break Road), November Rain, Bumblefoot's Solo - Glad To Be Here, ha-tikva, Don't Cry, Civil War, Knockin' On Heaven's Door, Jam, Nightrain. Encore: Jam, Paradise City