אין תמונה
מרימים את המסך עד אירופה
נציג ישראל לתחרות האירוויזיון הקרובה יהיה הזוכה (או הזוכים) בעונה השנייה של תוכנית הכשרונות המוזיקלית "הכוכב הבא", שצפוייה לעלות בקרוב בשידורי "קשת"-ערוץ 2. מדובר בפרס עצום לזוכה, וכן באחריות ולחץ כבדים ביותר.

טרם נקבע כיצד ייבחר השיר איתו ייצג הזוכה את ישראל חצאי הגמר וגמר האירוויזיון ישודרו כבכל שנה בערוץ 1. . אירוויזיון 2015 יהיה האירוויזיון ה-60 במספר. הוא יתקיים בוינה בירת אוסטריה החל מה-19 במאי, בעקבות הזכייה של קונצ'יטה וורסט, "האוסטרית עם הזקן", שניצחה באירוויזיון האחרון.

הכרזה זו מגיעה אחרי דיווחים שונים בנושא. בתחילה פורסם שישראל עלולה לוותר השנה על השתתפות באירוויזיון בשל בעיות תקציב של רשות השידור המתחדשת, ושאם יוחלט להשתתף - ייבחר הנציג הישראלי לתחרות על ידי עורכי המוזיקה של תחנת הרדיו 88FM של "קול ישראל". זאת על פי החלטת העורך הראשי החדש של רשות השידור, יונה ויזנטל. בהמשך דווח שאנשי 88FM בחרו את מארינה מקסימיליאן בלומין לייצג את ישראל באירוויזיון הקרוב, ואחריה בדירוג את אסתר רדא ואסף אבידן.

ממשיך דרכם של בועז מעודה, הראל סקעת ושירי מימון

זו הפעם השנייה שרשות השידור ו"קשת" ו"טדי הפקות" מסכמים ביניהם על ייצוג באירוויזיון לזוכה בתוכנית כשרונות מוזיקלית שמופקת ומשודרת על ידן. בפעם שעברה היה זה בועז מעודה, זוכה העונה החמישית של "כוכב נולד", שייצג את ישראל באירוויזיון של שנת 2008 עם השיר "כאילו כאן", איתו העפיל לגמר התחרות ואף הגיע למקום התשיעי.

היתה זו אחת הפעמים האחרונות בהן העפילה ישראל לגמר האירוויזיון. בפעם האחרונה שהנציג הישראלי עלה לגמר התחרות היה זה פיינליסט נוסף של "כוכב נולד", הראל סקעת, שעשה זאת לפני ארבע וחצי שנים עם השיר "מילים". כמו כן, אחת ההופעות המוצלחות ביותר של ישראל באירוויזיון בעשור האחרון היא של פיינליסטית "כוכב נולד" נוספת, שירי מימון, שהגיעה למקום הרביעי בתחרות בשנת 2005 עם "השקט שנשאר".

בועז מעודדה חזרה בארץ 1
הקודם שנשלח אחרי שניצח בתוכנית כשרונות. בועז מעודה בחזרה לאירוויזיון 2008
הראל סקעת בגמר האירוויזיון (צילום: חדשות 2)
הישראלי האחרון שהעפיל לגמר. הראל סקעת באירוויזיון 2010 | צילום: חדשות 2
שירי מיימון באירוויזיון (צילום: Gettyimages IL, getty images)
מקום 4. שירי מיימון באירוויזיון 2005 | צילום: Gettyimages IL, getty images