אייל גולן, שרית חדד (צילום: שרון רביבו)
חיילים של אהבה? כנראה שרק בבלומפילד. שרית חדד ואייל גולן | צילום: שרון רביבו

האגודה למען החייל תקיים ביום רביעי הקרוב בפארק הירקון בתל אביב את מסיבת המתגייסים השנתית של מועדון המתגייסים "יותר", בה יופיעו עברי לידר, קובי פרץ, מוש בן ארי, זמרים-חיילים כמו תמר יהלומי ולידור סולטן, וחיילי שמככבים בערוצי הילדים.

לקראת האירוע ערכה האגודה את הסקר המסורתי בין המתגייסים החדשים, שמטרתו לדרג ולקבוע מי הם האמנים האהובים ביותר על בני הנוער המועמדים לגיוס. הסקר נערך במשך שלושה שבועות באתר "עולים על מדים" של מיטב (הבקו"ם) ולדברי האגדוגה השתתפו בו אלפי בני נוער מועמדים לגיוס בשנה הקרובה.

עוד ב-mako מוזיקה:

תוצאות הסקר כוללות שמות של 30 זמרים, זמרות ולהקות, שהם לדברי האגודה האהובים ביותר בקרב המתגייסים. הדירוג של המתגייסים זוכה כמדי שנה לתהודה גדולה בתחנות הרדיו הצבאיות ובכותרות ענק בעיתונים היומיים.

הדג נחש מופע השקה בשוני, קוזי אוז (צילום: ענבל צח)
איך זה שקובי אוז בפנים, והדג נחש בחוץ | צילום: ענבל צח

את הדירוג מוביל השנה, זו השנה השישית ברציפות - שלמה ארצי, ואחריו עידן רייכל ועברי לידר. אחריהם: משה פרץ, מוש בן ארי, שלומי שבת, אברהם טל, עידן עמדי, אביתר בנאי ולהקת משינה - בעשירייה הראשונה (הרשימה המלאה למטה).

"אייל גולן, אביב גפן והדג נחש לא הועמדו לבחירה"

מרשימת שלושים האמנים האהובים על המתגייסים נעדרים שמותיהם של זמרים כמו אייל גולן, שרית חדד, הדג נחש ואביב גפן, אמנים שבאופן מסורתי אהובים על בני נוער ומתגייסים חדשים. במקומם מככבים בה להקות כמו "התקווה 6" ו"בית הבובות", וזמרים כמו יוני בלוך ועידן חביב, שבאמת כל הכבוד להם. בהתחלה אפשר היה לחשוב שמדובר בטעות כלשהי, אבל בדיקה עם דוברת האגודה למען החייל מראה שזו אכן רשימת 30 האמנים האהובים על המתגייסים, לפי הסקר שהם ערכו.

גורם באגודה מסביר ל-mako את שורש העניין: "אייל גולן, אביב גפן והדג נחש לא מאושרים להופיע בפני חיילים על ידי חיל חינוך ולכן לא הופיעו ברשימה שהוצגה למצביעים. שרית חדד אושרה להופיע, הוצגה להצבעה, אבל לא נבחרה בין 30 האמנים האהובים". האמירה הזאת לא עולה בקנה אחד עם העובדה שלהקת "הדג נחש" היתה בשנים קודמות בצמרת דירוג המתגייסים - מקום שני לפני שנה, מקום שני לפני שנתיים, ומקום שלישי לפני שלוש שנים.

אביב גפן, מארינה מקסימיליאן, הופעה בנוקיה (צילום: ענבל צח)
מה שקורה בנוקיה נשאר בנוקיה. אביב גפן ומארינה מקסימיליאן | צילום: ענבל צח

נידר עוז מנהלת יחסי הציבור של שרית חדד מסרה בתגובה: "יש את השטח והוא זה שקובע. ה'סקר' האמין ביותר הוא מדד ההופעות ומכירות האלבומים של אמן. מ"ליאם הפקות", החברה של אייל גולן, סרבו להתייחס לנושא. מיחסי הציבור של אביב גפן לא נמסרה תגובה. מיחסי הציבור של הדג נחש לא מגיבים בשלב זה.

מהאגודה למען החייל נמסר בתגובה רשמית: "בנקודת הזמן שבה נערך הסקר, כפי שנעשה בעשר השנים האחרונות - רשימת הזמרים שהופיעו באתר מיטב נקבעה בהתאם לאישורי ענף תרבות בחיל החינוך. בבקשה לפנות לדובר צה"ל".

מדובר צה"ל נמסר: "אנחנו לא מעוניינים להגיב".

תוצאות סקר אמנים - פסטיבל "יותר" מס. 10
1 שלמה ארצי 2 עידן רייכל 3 עברי לידר 4  משה פרץ 5 מוש בן ארי 6 שלומי שבת 7 אברהם טל 8 עידן עמדי 9  אביתר בנאי 10 משינה 11 עומר אדם 12 דודו אהרון 13 עילי בוטנר 14 התקווה 6.
15 דודו טסה 16 לירן דנינו 17 עידן חביב 18 הראל סקעת 19 שירי מימון 20 קובי פרץ 21 ברי סחרוף 22 הפרוייקט של רביבו 23 בית הבובות 24 אתניקס 25 ליאור נרקיס 26 נינט טייב 27 יוני בלוך  28 קרן פלס  29 עמיר בניון 30 גידי גוב.

שלמה ארצי פרומו (צילום: ירון שילון)
ראשון, שנה שישית ברציפות. שלמה ארצי | צילום: ירון שילון