מדונה בוומבלי. 20 ספטמבר 08 - 3
רק כמו | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

דיירי בית "האח הגדול VIP" נדרשו הבוקר למשימה חינוכית-מוזיקלית מיוחדת - מוטל עליהם לשיר במהלך יום שלם אך ורק שלושה שירים, המהווים קלאסיקות רוק ופופ בינלאומיות: "LIke a rolling stone" של בוב דילן, "Modern love" של דויד בואי ו"Like a virgin" של מדונה. כיוון שייתכן שחלק מקהל צופי התוכנית לא מכיר את השירים והסיפורים שמאחוריהם, ריכזנו עבורכם קטעים מהביוגרפיות של שלושת האמנים, עם ההקשרים לשירים הספציפיים. תבלו.

ב-1984, עוד לפני שלהיטי אלבומה הראשון נעלמו מן המצעדים, הוציאה מדונה את אלבומה השני "Like A Virgin". האלבום הופק על-ידי נייל רוג'רס והיווה פריצת דרך עבורה. שיר הנושא הגיע למקום הראשון במצעד האמריקאי ונשאר שם במשך שישה שבועות. בעקבות הצלחתה מיהרו העיתונים "פלייבוי" ו"פנטהאוז" לחשוף תמונות עירום של מדונה שצולמו ב-77', וליצור עוד סקנדל בשרשרת הארוכה של הסקנדלים שליוו אותה, או שנוצרו על-ידה, משך השנים.

מדויד בואי לגבע אלון

דיויד בואי, david bowie 2
gam ani roeh ha'ach hagadol | צילום: Gettyimages IL, getty images

בשנת 1983 זכה דויד בואי לראשונה להצלחה מסחרית עולמית, עם האלבום "Let's Dance", אלבום שהציג את הפרידה של בואי מהסגנון הברלינאי, בו דבק מאז סוף שנות ה-70. השיר Let's Dance הגיע לראש המצעדים הן בארצות הברית והן בבריטניה, ולווה בקליפ הזוכה לשידורים בטלוויזיה עד היום. באלבום נכללו גם הלהיטים "Modern Love" ו-"China Girl", שהיה גרסה חדשה לשיר שכתב בואי יחד עם איגי פופ. "Modern Love" זכה לפני כשנה לגרסת כיסוי יפהפיה של המוזיקאי הישראלי גבע אלון.

האלבום היווה גם קרש קפיצה בקריירה של הגיטריסט סטיבי ריי וואהן, אשר ניגן בו והיה אמור לחבור מאוחר יותר לבואי במסע ההופעות לקידומו, אם כי הדבר לא קרה בעקבות סכסוכים בין השניים. מסע ההופעות זכה להצלחה אדירה, והופעה בודדה של בואי בפסטיבל הניבה לו רווחים בסך מיליון דולר.

הרולינג סטון זה על שמו

ב-1965 הוציא בוב דילן את הסינגל שמזוהה איתו אולי יותר מכל,"Like A Rolling Stone". השיר, שאורכו יותר משש דקות, כבש את הרדיו והעיף את “Help” של הביטלס מהמקום הראשון. הוא גם שינה את החוק הקובע שסינגלים חייבים להיות קצרים משלוש דקות. את תפקיד האורגן מנגן בהקלטה הגיטריסט אל קופר, שלא הכיר את השיר ופיגר בחלק מהזמן בתיבה או חצי תיבה אחרי שאר הנגנים. בסיום ההקלטה אהב דילן את השגיאה והחליט להשאירה.

אחרי שהשיר הפך ללהיט הפך דילן להצלחה משני צידי האוקיאנוס, ולמושא ראיונות מבוקש. השיר נכלל באלבום "Highway 61 Revisited". עד היום נחשב השיר לאחד השירים הגדולים בתולדות הרוק בפרט והמוזיקה בכלל. ולראייה, מגזין המוזיקה המפורסם "רולינג סטון" קרוי על שמו.