אין תמונה
לא מגיע. אריק ברדון
יום עצוב לחובבי הרוק בארץ: מוזיקאי וזמר הרוק אריק ברדון מלהקת ה"אנימלס" ביטל את הופעתו בישראל, שהיתה אמורה להתקיים ב-1 באוגוסט באמפי שוני, לצד להקת "תיסלם". הסיבות לביטול הן סכנה שחש ברדון לחייו, כתוצאה מאיומים מפורשים שהגיעו אליו, לדבריו.

ההופעה עדיין מופיעה באתר האינטרנט של ברדון, אך מקור מקורב להפקה מסר היום ל-mako כי ברדון לא יגיע.. יזהר אשדות, חבר להקת "תיסלם", שהיתה אמורה להופיע לצידו של הרוקר הבריטי, ואף היתה מעורבת בהגעתו לארץ, אמר בתגובה ל-mako: "אנחנו עוד לא יודעים בדיוק את כל הפרטים. בואו נחכה שהם יתבהרו ותצא הודעה מסודרת". יש לציין שאשדות לא הכחיש את הידיעה על הביטול.

לפני שבוע הוא היה רגוע, עכשיו הוא מפחד

אחרי הפרסום ב-mako התקבלה תגובה רשמית מיחסי הציבור של המופע: "מנהלתו האישית של אריק ברדון, מריאנה ברדון, כתבה היום למנהלי תיסלם: 'אנחנו תחת לחץ הולך וגובר, כולל מספר רב של אימיילים מאיימים המגיעים אלינו על בסיס יומי, לא הייתי רוצה להעמיד את אריק במצב של סכנה'".

תיסלם בהיכל (צילום: ענבל מור)
יופיעו. תיסלם בהיכל התרבות | צילום: ענבל מור
ציטוט זה של המנהלת של ברדון לא כל כך מתיישב עם מה שאמר ה"אנימל" ליזהר אשדות ויאיר ניצני רק לפני כמה ימים. מההפקה נמסר ש"בשבוע שעבר נפגש אריק ברדון בוינה עם חברי להקת 'תיסלם' יאיר ניצני ויזהר אשדות, וענה להם לשאלתם אם קיבל איומים. ברדון אמר להם: 'קיבלנו מספר פניות באינטרנט, אבל אי אפשר למנוע מוזיקה מאנשים. כולם זקוקים למוזיקה ואין לזה כל קשר עם הפוליטיקה העכשווית. לכל אחד יש את הזכות לבידור, ללא קשר למצב שלהם או לפוליטיקה שלהם'".

תיסלם יופיעו ללא אריק ברדון

חברי תיסלם הצטערו מאד לשמוע על הביטול ומוסרים בתגובה: "להופיע עם אריק ברדון, אחד מהאבות המייסדים של הרוקנרול, היה עבורנו חלום שכמעט והתגשם. צר לנו שלמרות הבטחתו האישית אלינו, גם הוא נכנע ללחצים זרים וביטל את הופעתו. נמשיך לשאוף להביא לארץ מוזיקאים שאנחנו מעריכים וליצור גשר של שלום דרך המוזיקה".

ההופעה תוכננה להתקיים במתכונת של שני מופעים בערב אחד, של להקת תיסלם ושל אריק ברדון והאנימלס. להקת תיסלם החליטה לקיים את המופע בזאפה אמפי שוני ב-1.8.13 למרות הביטול של אריק ברדון. רוכשי כרטיסים המעוניינים להגיע להופעה של תיסלם יזוכו על הפרש המחיר, מחיר כרטיס יעמוד על 150 שקלים. רוכשים המעוניינים לקבל את כספם בחזרה, מוזמנים לפנות למרכז ההזמנות של הזאפה בטל': 7626666- 03/ *9080 או לנקודות המכירה מהם רכשו כרטיסים, ויקבלו החזר כספי מלא.

>> המופע לזכר מאיר אריאל ז"ל - סולד אאוט דרך גיוס כספים