ביונסה בסופרבול (צילום: Chris Graythen, GettyImages IL)
יונה יהב יביא אותה? ביונסה | צילום: Chris Graythen, GettyImages IL

האיצטדיון העירוני החדש בעיר חיפה, על שמו של איל הספנות סמי עופר, צפוי להיחנך במהלך החודשים הקרובים. בעיריית חיפה מתכננים לכלול באירוע החנוכה אירוח של קבוצת כדורגל מפוארת נוסח ברצלונה או מנצ'סטר יונייטד, אבל מה שמעניין עוד יותר, הוא שהחיפנים מתכננים גם הופעה של כוכבי מוזיקה גדולים בקנה מידה בינלאומי. בצוות המארגן העלו כמה אפשרויות, כששני אמנים שכבר הביעו הסכמתם להגיע הם להקת הרוק הותיקה "דייר סטרייטס" והכוכב העולה ברונו מארס. גם מול כוכבת-העל ביונסה נואלס מתנהלים מגעים.

"מברונו מארס ודייר סטרייטס קיבלתי תאריכים ומחירים, אבל לוחות הזמנים שלנו השתנו", אומר ל-mako דובר עיריית חיפה עידו מינקובסקי. "דובר על תחילת 2013, אבל האיצטדיון עוד לא היה מוכן. זה כבר היה מסוכם, פשוט לא התאפשר בתאריכים. לדעתי ביחס של מחיר מול הופעה ברונו מארס ו'דייר סטרייטס' הכי שווים".

"יש דיבור רשמי עם ביונסה"

-וביונסה?
"עם ביונסה אנחנו עוד בשלב הגישושים. מחכים שהיא תצא לסיבוב הופעות שיכלול את אירופה או אסיה. מקווים שזה יקרה עוד השנה. יש דיבור רשמי מולה ומבחינתנו כל האופציות פתוחות".

-מי אמור לממן את כל החגיגה?
"גורמי חוץ. ברור לכולם שהאיצטדיון לא יחיה על כדורגל. הוא הוקם מכספי תרומות ומפעל הפיס. מבחינתנו זה 'וניו', אתר להופעות ואירועים, עבור מפיקים, יזמים פרטיים, ספונסרים, שיביאו הופעות ואמנים מחו"ל, למשל לאירוע כמו טקס פתיחת המכביה. יש גם אפשרות יותר מרחיקת לכת, במקרה של אמן ענק, לתת שתי הופעות, אחת אצלנו ואחת בפארק הירקון".

-מי עוד ברשימה?
"דיברו מאצלנו עם פניגשטיין מ'כוורת', שאולי הם יבואו לחנוך את האיצטדיון. אנחנו מתכננים פה סדרה של אירועים. אם יש זמר שעושה טור ויכול לבוא לא נתחיל לטרטר את כולם, נפתח לו תאריך משלו".