איגי וקסמן, אחת האמניות היותר מוכרות של המוזיקה הישראלית בשנות ה-90, אחראית ללהיטים כמו "אין לי מה לומר לך", "תישא אותי לאישה" ו"בדרך למילווקי". בשנה שעברה היא שברה שתיקה מוזיקלית של 12 שנים עם השיר "בוא איתי", עליו היא עבדה יחד עם המפיק המוזיקלי דותן מושונוב. היום השניים ממשיכים את שיתוף הפעולה ביניהם עם סינגל חדש בשם "הלכנו לאיבוד", עליו איגי סיפרה לנו:

"זה שיר נוסטלגי. נזכרנו במעבר לתל אביב, גם אני וגם דותן. כמה ציפיות וכמה חלומות היו, ואז המציאות. זה שיר תמים ומלא תקווה. מעין יומן של צעיר, מה הוא חולם שיקרה וכל מה שעובר עליו בדרך. בסוף מגיעה האהבה והכל מסתדר. אני ודותן כתבנו את השיר ביחד, מילים ולחן, והוא הפיק מוזיקלית וניגן על כל הכלים. אני חושבת שסיימנו את השיר בסשן אחד של 4 שעות. הטקסט פשוט נשפך והמלודיה הגיעה בשניה".

השיר יוצא במסגרת שיתוף הפעולה שלך עם דותן. איך אתם מצליחים לתחזק את החיבור המוזיקלי הזה במקביל לעבודות בנפרד?

"דותן ואני צמד טוב. כמו בזוגיות, או שזה עובד או שלא. אנחנו יכולים לשבת באולפן וזה פשוט יוצא לנו. אני זורקת משפט והוא משלים אותי. זה התחיל לפני שנתיים, אבל לא יצא לנו להיפגש בתקופה האחרונה כי דותן היה עסוק עם האלבום שלו. עכשיו חזרנו וזה כיף כי אנחנו מסתדרים ממש טוב והרפרנסים שלנו מאוד דומים. שנינו אוהבים את אותו הסטייל. עוד לא הגענו לשלב השעמום אחד מהשני, וכשזה יקרה בטח נכתוב שיר על זה".

עברה יותר משנה מאז שהוצאת את הסינגל האחרון שלך, "בוא איתי". מה קרה במהלך התקופה הזאת?

"הופעתי, עבדתי עם דותן. הכל עבר באיזי. אני לא בלחץ ואין לי דד-ליין להוציא שיר או תקליט באופן מידי. הקהל שלי מחכה לי, הוא נאמן. ככה גם אני חושבת שצריך לעשות מוזיקה, ברגוע. כשהרגשתי שהשיר החדש מוכן, פשוט הוצאנו אותו".

האם את מרגישה לחץ מסוים להתאים את עצמך לסגנונות הפופולריים היום ברדיו?

"אני לא יכולה להתאים את עצמי כי זאת לא תהיה אני. אבל אני כן יכולה לחשוב על שיתוף פעולה עם מישהו. אני מאוד אני, ואני אוהבת להיות ככה. כן נעשו עדכונים במוזיקה עצמה לעומת שנות ה-90, כמובן. זאת התפתחות טבעית, אבל לא משהו מעבר לזה".

אמנים פופולריים שיצא לך להאזין להם לאחרונה?

"דואה ליפה, היא מהממת. יש לה קול שבור ומדהים. ובילי אייליש, יש לה סטייל. אני גם אוהבת לשמוע שירים של ג'סטין טימברלייק עם הילדים או את פארל וויליאמס. לכל אחד מהם יש את הקטע שלו ואפשר לזהות שזה הוא, אי אפשר להתבלבל".

יש פרויקטים נוספים על הפרק?

"כן, עם דותן. אנחנו צוות טוב אז אין סיבה להפסיק. יש לנו עוד שירים בקנה, אנחנו ממשיכים. יש לנו מסורת, כל יום שני ב-10 אנחנו נפגשים. זה כיף, ממש כמו עבודה. אני בהתרגשות שיא מהיציאה של השיר ומחר בבוקר נצלם לו קליפ".

מילים ולחן: איגי וקסמן ודותן מושונוב | הפקה מוזיקלית: דותן מושונוב