סצנת הרוק המתקדם (הפרוג) המקומית, עוברת בימים אלה שדרוג. ההרכב "טליוף", שלפני כמה חודשים שיחרר את אלבום הבכורה שלו, חתם לאחרונה על חוזה להפצה בינלאומית דרך הלייבל הצרפתי "Musea Records", שמפיץ בצרפת להקות כמו "ג'נסיס", "קינג קרימזון", "יס" ו"קאמל" ואמנים כמו פיטר האמיל. יובל אביגיא, גיטריסט הלהקה על ההחתמה בלייבל הצרפתי: ‫"ריגש אותנו לגלות שאנחנו צועדים בדרכם של להקות מוערכות מאוד שיצאו מכאן וממדינות אחרות. לפני כשנה החתמה בלייבל הזה נראתה לנו כמו חלום רחוק, מטרה נכספת, ואנחנו מצפים בכיליון עיניים לשיתוף הפעולה איתם".

להקת פרוגרסיב אחרת, "Solstice Coil", תקליט בקרוב EP עבור לייבל בחו"ל, שיכלול את שירפם החדש "Human Again". הלהקה תופיע בתאטרון "תמונע" בתל-אביב ב 15/12.

בנוסף, הרכב הפרוגרסיב-נונסנס "גיליאם" יוביל את "פסטיבל פרנק זאפה", שיתקיים ב"אוזן-בר" (12/12, כניסה חופשית) במלאות 15 שנה למותו (ו-68 שנה להולדתו) של אחד מגאוני הרוק. הלהקה, שמזוהה עם הסגנון של זאפה, מתאחדת במיוחד לכבוד האירוע, אחרי פגרה של יותר משנה. נדב לזר, מייסד הלהקה, יהיה המנהל המוזיקלי של הערב, שיוקדש למחווה לאליל הגיטרה המשופם. על הבמה יופיעו גם "קרוסלה", "אונילי", "תעני אסתר", "לא דובים" והפתעות נוספות, שיבצעו ממיטב היצירה של פראנק זאפה.