אין תמונה
סולד אאוט. מאיר אריאל ז"ל

בני משפחת אריאל יכולים לטפוח לעצמם על השכם. האם תרצה אריאל, הבת שירז והבנים אהוד ושחר אריאל הצליחו לגייס את תמיכת הקהל ולהרים את המופע המסורתי לזכר אביהם, היוצר והזמר מאיר אריאל ז"ל, באירוע אשר יתקיים בשבוע הבא, יום שני, 29 ביולי, בקיבוץ משמרות.

מאיר אריאל ז"ל הלך לעולמו לפני 14 שנה, בקיץ 1999, ומאז, פרט לשנה שעברה - בכל שנה מתכנסים אמנים ויוצרים, שחלקם הכירו אותו אישית, ושרים משיריו. אחרי שבשנה שעברה ניסו ללכת על הפקה בירושלים, הנושא לא צלח והערב המסורתי לא התקיים - השנה הציבו בני המשפחה כיעד את ה-29 ביולי 2013 וקבעו שהאירוע החגיגי יארח בקיבוץ משמרות, בו נולד וגדל אביהם ושם הקים את משפחתו. הם פנו לקהל באמצעות אתר "הד-סטארט" וביקשו עזרה ב"מופע החברתי הראשון בישראל", באמצעות רכישת כרטיס למופע בכ-120 ש"ח. ראשונים להודיע על הצטרפותם לפני כשלושה חודשים היו שלום חנוך ונינט טייב, שהתניעו מכירות של מאות כרטיסים.

כמו הופעה בקיסריה

אהוד בנאי (צילום: נעה מגר)
בלוז כנעני חוזר למשמרות. אהוד בנאי | צילום: נעה מגר

בהמשך הצטרפו אמנים נוספים לרשימת המופיעים והרשימה המלאה כוללת את שלום חנוך עם משה לוי, יהודה פוליקר, אהוד בנאי, מתי כספי, דויד ברוזה, חנן יובל, אתי אנקרי, נינט טייב, ארז לב ארי, דורי בן זאב וכמובן האחים שחר ואהוד אריאל. למופע נרכשו כ-3500 כרטיסים (כמו להופעה בקיסריה), ששוויים כ-450 אלף שקלים, אשר משמשים את הפקת המופע: שכר לאמנים ולנגנים, חדרי חזרות, צוותים טכניים, הגברה ותאורה, בניית במה, אבטחה, שיטור, סדרנים והוצאות נוספות.

בדף שהוקדש למופע באתר "הד סטארט" פרסמה משפחת אריאל הודעה לקהל: "אוהבי מאיר אריאל היקרים, עשינו את זה - בזכותכם! ובזכות הפירגון והתמיכה שלכם, המופע יוצא לדרך בלב נרגש, עם קהל אדיר שעומד מאחוריו! קהל שהאמין שזה אפשרי והצטרף בלי לדפוק חשבון, בלי תירוצים ובלי לחכות. לקהל הענק הזה רצינו להגיד - תודה ענקית מכל משפחת אריאל! אנחנו כבר מרגישים שההיסטוריה נכתבת ברגעים אלו ממש כי למופע הזה אין ספונסר - יש לו אתכם! אלו שהאמינו, פירגנו והזדרזו - זכו לעשות איתנו היסטוריה! ובזכותם הצלחנו לגייס את הסכום שנותן אור ירוק להפקה".

"כל הכסף הולך להפקה, לא למשפחה"

-שירז אריאל, סחתיין.
"תודה, ותודה לכל מי שתמך. לצערנו הכרטיסים אזלו לחלוטין. אנחנו מקבלים המון פניות ולא יכולים לעזור. לכן אנחנו מבקשים שיפסיקו להתקשר ולבקש כרטיסים. זה לא שאנחנו לא רוצים לתת - פשוט אין. נגמרו".

-גייסתם 450 אלף ש"ח.
"כן, זה הרבה כסף. חשבנו שיספיקו לנו 400 אלף ובסוף התברר שצריך יותר. חשוב לציין כל הסכום שנאסף משמש לעלויות ההפקה, שהרקיעו שחקים, עלות המופע יקרה לאין ערוך ממה שחשבנו. לשנה הבאה נצטרך לעשות הפקת לקחים אנחנו מודים שוב לכל מי ששילם מכיסו תמורת כרטיס. היו כאלה ששילמו 120 או 140, 170 או 200 ש"ח. ככה הגענו ליעד בתקציב. חשוב לי להדגיש שלמשפחה לא נשאר כלום, אנחנו עצמנו לא לוקחים שקל מהדבר הזה".

>> אריק ברדון מה"אנימלס" ביטל את הגעתו לישראל בגלל איומים