זה לא קורה לעיתים קרובות שאורי קפלן, תמיר מוסקט ותומר יוסף, שלוש הצלעות של הבלקן ביט בוקס, נפגשים בישראל. כתב "הבילויים" צדוק גרמה תפס את המאורע הנדיר, והצליח גם לשבת עם השלושה לשיחה על ההופעות וההרפתקאות מסביב לעולם, על המעריצים, על ההצלחה, ומאיפה בכלל מתחילים. "מלא שנים אתה אוכל חרא, לא מרוויח שקל, הולך לנגן בסאבווי בשביל לאכול", תומר יוסף מספר. "ואם אתה דבק במטרה שלך ואתה מחדד ת'שפיץ כל הזמן בסוף זה בסדר". הוכחה חיה. 

הלהקה חזרה מאוסטרליה זה עתה, ומסתבר שאפילו ביבשת הדרומית יש להם מעריצים. "ראיתי קעקוע שלנו על היד של מישהי", מעיד מוסקט, "ואני חושב שזה די מטורף לקעקע פרצוף של מישהו על הגוף שלך". איך הוא מרגיש עם זה? "אמרתי וואו, אני כמו ג'יזס".

אז אם ההצלחה של הבלקן ביט בוקס באמת הרחיקה לכת והגיעה לכל יבשת, מה גורם להם לחזור לישראל? תמיר מוסקט ענה: "זה בית, זה המקום שבו גדלנו. הסיבוב של כל השנים האלה בגולה נתן לנו איזשהו רוגע להתמודד עם כל השיט שקורה פה, ולהכיל את זה". לעומת אמנים ישראליים אחרים שלא תמיד שמחים להיות מזוהים עם הצד הישראלי שלהם, אסף אבידן למשל, לבלקן ביט בוקס יש אמירה קצת אחרת בנושא. אורי קפלן, שאחראי לכלי הנשיפה בהרכב, התייחס: "הקהל שלנו יודע שאנחנו ישראלים אבל זה לא משנה להם, זה לא העניין. אם אתה מקשיב למסר של הלהקה הוא בינלאומי, הוא מוחק גבולות".

בסופו של דבר חברי הלהקה מסכימים שאחת ההצלחות הגדולות שלהם היא בעצם העובדה שהם עדיין יחד. "אנחנו נהנים להיות אחד עם השני ולעבוד אחד עם השני", אומר מוסקט, "שזה כבר הישג ענק. זה שאנחנו בכלל יכולים לסבול אחד את השני אחרי כל השנים האלו, וליהנות אחד מהשני".