משה פרץ הופעה 15 (צילום: אלירן אביטל)
"פרץ דרך כמלחין ופזמונאי". משה פרץ | צילום: אלירן אביטל

משה פרץ הוא "תגלית השנה" של אקו"ם, אביתר בנאי הוא "מלחין השנה" ורונה קינן היא "תמלילנית השנה". שלושתם יזכו בעשרת אלפים שקלים. עידן רייכל שאחראי ל"שיר השנה" - "חלומות של אחרים", יזכה ב-15 אלף שקלים וגבריאל בלחסן ועילי בוטנר, שנמצאו זכאים ל"פרס עידוד פרסום היצירה" מטעם ארגון זכויות היוצרים, יזכו ל-13 אלף שקלים כל אחד.

אקו"ם תעניק את הפרסים באירוע שיתקיים ב 24 במרץ ב - ZOA, תל אביב, בהנחיית אורי גוטליב. סך הכל תחלק אקו"ם פרסים ששוויים הכללי 300 אלף ש"ח, שינתנו ליוצרים מכל התחומים.

חברי ועדת השיפוט השנתית של אקו"ם בתחום הזמר עברי - דנה ברגר, דודי לוי, יאיר ניצני, יוני רועה ויורם רותם, לא היו יכולים להתעלם מהצלחת המוזיקה הים-תיכונית והעניקו למשה פרץ את "פרס הישג השנה ע"ש עוזי חיטמן לתגלית". מנימוקיהם: "משה פרץ כשמו כן הוא, פורץ דרך בתעשיית המוזיקה הים תיכונית וזאת בזכות כתיבתו המיוחדת הן כפזמונאי והן כמלחין".

"'שירים ליואל' הוא פרויקט מוזיקלי מושלם"

אביתר בנאי, אלבום פלטינה (צילום: אלעד דיין)
"פס-קול של געגוע, אמת וכמיהה פנימה, התבוננות נפש, חקר החיים, כאב ותהייה, פליאה והשלמה". אביתר בנאי | צילום: אלעד דיין

פרס הישג השנה ע"ש מרדכי זעירא למלחין יוענק לאביתר בנאי על אלבומו "לילה כיום יאיר". מנימוקי השופטים: " המנגינות של אביתר מלוות אותנו כבר שנים. השנה הן היו כמו פס קול של געגוע, אמת וכמיהה פנימה, התבוננות נפש, חקר החיים, כאב ותהייה, פליאה והשלמה. היכולת הכל כך מיוחדת הזו שלו להפיק רגש טהור בלחניו, היא מתנה גדולה לכל מי שמקשיב".

פרס הישג השנה ע"ש מרדכי זעירא לפזמונאית יוענק לרונה קינן על אלבומה "שירים ליואל". מנימוקי השופטים:"האלבום "שירים ליואל" הוא פרויקט מוזיקלי שלם, ייחודי ומסעיר שבו ערכה רונה קינן סיכום פיוטי של חיי אביה, עמוס קינן ז"ל שהלך לעולמו השנה... הטקסטים של שירי האלבום עומדים ברמה של שירה וכדרכה של שירה טובה באמת, היא אמנם מורכבת אבל גם בהירה".

פרס הישג השנה ע"ש משה וילנסקי לשיר "חלומות של אחרים" - הפרויקט של לעידן רייכל. מנימוקי השופטים: " עידן רייכל הוציא השנה את אלבומו השלישי "בין קירות ביתי"... מבין קירות ביתו של עידן רייכל יצאו שוב שירים רבים שזכו להצלחה גדולה. מתוך האלבום הזה בחרנו להעניק את התואר "שיר השנה" ללהיט "חלומות של אחרים" - שחדר ללבבות של אנשים רבים".

"גבריאל בלחסן לא חושש לגרד במקומות לא נעימים"

עידן רייכל פרומו (צילום: ברצי גולדבלט)
"הגיע ללבבות רבים". עידן רייכל | צילום: ברצי גולדבלט

פרס עידוד פרסום היצירה ע"ש אמיתי נאמן למלחין יוענק לעילי בוטנר. מנימוקי השופטים: "אחרי ההצלחה של אלבומו הראשון "שווים" שאותו הקליט ביחד עם רן דנקר, ניצב עכשיו עילי בוטנר בפני הוצאת אלבום חדש שגם הוא מוקדש כולו לשיריו. הביצועים הפעם הם של זמרים שונים, אבל הכתיבה של בוטנר נשארה רגישה, מהוקצעת ויפה. הלחנים שלו נעימים לאוזן ושיריו מחוברים לכאן ולעכשיו, למרות שהם נשענים על המסורת הקלאסית של שירי הרוק והכתיבה האישית".

פרס עידוד פרסום היצירה למחבר ע"ש אמיתי נאמן יוענק לגבריאל בלחסן. מנימוקי השופטים: "גבריאל בלחסן הביא איתו אסופת טקסטים אמיצה שלא חוששת לגרד במקומות לא נעימים שבהם לא ברור הגבול , מסעות של אדם בנבכי נפשו הסוערת ששולפת ממעמקים טפחים של אמת קשה ובכל זאת מרגיעה כי האמת, עושה שקט".

פרס הישג השנה ע"ש מרדכי זעירא למעבד יוענק לתמיר צור. מנימוקי השופטים: "תמיר צור בלט השנה באופן מיוחד בזכות הפקות מוזיקליות המצליחות לשלב באופן חכם ומיוחד מוזיקה אלקטרונית עם מוזיקה ים תיכונית.

"בהפקותיו ניתן לשמוע תעוזה יצירתית שהביאה לחשיפת הזרם הים תיכוני לכל אוזן. בין היצירות שעיבד כלולות "הוזה אותך מולי", "יפיופה" , "זה אני" בביצועו של איל גולן, "אלייך", "אש" בביצוע משה פרץ "הכל זה מלמעלה" בביצוע דודו אהרון ועוד להיטים רבים".