אין תמונה
בכורה עולמית מול 10,000 איש. Ephrat

להקת הפרוגרסוב-רוק הישראלית "Ephrat" תחמם את להקת הפרוג-מטאל "דרים ת'יאטר" ב-16.6 בגני התערוכה בתל-אביב מול 10,000 מעריצים נרגשים. אישור רשמי לכך ניתן באתר הרשמי של "דרים ת'יאטר".

הסיפור המדהים הוא שתהיה זו הופעת בכורה עולמית ללהקה, אותה מנהיג המוזיקאי עומר אפרת, שנחשפה כאן לראשונה לפני כ-8 חודשים, כשסטיבן ווילסון ("פורקיופיין טרי", "בלאקפילד"), עשה לה את המיקסים והמאסטרינג לאלבום הבכורה ושידך לה את הלייבל הארופאי הנחשב "Insideout Music".

"להופיע עם דרים תאטר על אותה במה, זה חלום שהתגשם מכיתה ח'", אומר עומר אפרת. "זה סגירת מעגל, זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו כהופעת בכורה, וזה נותן לנו המון כוח ומוטיבציה להמשך".

"רק תודיעו שאתם מוכנים ונכריז עליכם"

אין תמונה
"אני נוטה להאמין לזה שאני גאון". עומר אפרת

-איך זה קרה?
"כשהתחילו השמועות שדרים ת'אטר באים לארץ שאלתי את חברת 'Insideout', שמייצגת גם את מייק פורטנוי, המתופף של הלהקה, האם יש אפשרות שנהיה הופעת החימום שלהם. התגובה הייתה מאוד מדהימה, כאשר כבר למחרת פורטוני שלח לי מייל בו סיפר לי שהוא שמע את האלבום שלנו ומאוד אהב אותו, ו'רק תודיעו לי אם אתם יכולים ומאורגנים ואנחנו נכריז שאתם הופעת החימום שלנו'".

-המון הישגים במעט זמן.
"יש כאלה שקוראים לי גאון ויש כאלה שקוראים לי חרטטן, למדתי שהכל עניין של טעם וריח, אם כי אני נוטה להאמין לזה שאני גאון".

אלבום הבכורה של "אפרת" יצא באירופה בקיץ האחרון וזוכה מאז לתגובות מצוינות וביקורות מחמיאות. לצד הנגנים הישראלים מתארחים בו גם דניאל גילדנלואו, סולן להקת הפרוג-מטאל השבדית "Pain of Salvation" ופטרונלה נטרמל, סולנית להקת האקספרמנטל–פרוג השבדית "Paatos", אבל שניהם לא יגיעו להופעה בארץ.

"מקווים שנספיק לעשות הופעת טרום-בכורה"

ההרכב הישראלי שכן יופיע כולל מלבד אפרת את  ליאור סקר כזמר, גילי רוזנברג בבס, רונן זל בגיטרות, ניר זגדנסקי בקלידים ומחשבים ושקד פורמן בתופים.

"המטרה היא לתת הופעה עשירה של מוזיקה, עם שתי גיטרות מובילות ושני לפטופים שישלימו את ההרכב", אומר עפרת. "כרגע אנחנו עובדים כל שבוע על חזרות לקראת ההופעה, ומקווים להספיק לעשות הופעת טרום-בכורה עוד לפני ההופעה עם 'דרים ת'אטר'. כרגע גם מתכננת לנו חברת התקליטים סיבוב הופעות באירופה".