ארקדי דוכין נמצא בימים אלה כל כולו בתורת הקבלה. בהשראת דברים שאמר המורה שלו לקבלה, הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שלדבריו צפה את המשבר הכלכלי הנוכחי שנה מראש, הוא מוציא עכשיו את השיר "יום אחד", שנכתב לפני כשנה על ידי חברו עמית שלו.

"הקבלה כפי שאני לומד אותה היא סוג של מדע של טבע בני האדם", אומר דוכין. "מי שלומד מהזווית הזו לומד שהאנושות הולכת למקום לא טוב בגלל טבע האדם שהוא בפשטות רק לעצמו. אנשים לא מבינים מה יותר טוב להם עד שהם מקבלים קצת מכות. המשבר הנוכחי בא להראות את התלות שלנו אחד בשני. זה נשמע קצת נאיבי ולא מציאותי אבל זה יתגלה כדבר שכולנו יחד חייבים להתעמת איתו".

-הרגשת פעם שאתה מתקדם מהמכות?
"כל דבר טוב שקרה לי זה בעקבות המכות. דרך אחת זה להיכנס למקלטים כי לרע אין גבול, ויש להתקדם בעקבות המכות. התפקיד שלי כאמן זה להתרשם מהחוכמה העתיקה כמשהו שפועל משיא הרגש ולא מהטפה או כפייה דתית ולהראות את הזוית הכי רגישה, פחות להתערב בפוליטיקה. חוסר האיזון לא יימשך לנצח והדור הבא אחרינו כבר יתעניין הרבה יותר ברוח, פחות בחומר. הם לא יברחו לבורסה או לסמים כמו יוצאי הסבנטיז.

"אני לא בא לתקן את העולם או לעשות התערבות שכלתנית, אלא ממקום של רגש. השיר הזה מבטא בצורה עדינה את מה שרבים מרגישים בסך הכל החומר לוקח אותנו למקומות בלי אפשריים. הוא היה אמור להיות באלבום של 'החברים של נטאשה' אבל הוא יהיה באלבום שלי שייצא לקראת פסח.

-למה לא באלבום של "נטאשה"?
"השירים שלי נולדו מהר כי אני מרגיש משוייך לקבלה. אצל מיכה (שטרית) זה קורה יותר לאט כי הוא בינתיים רק מזדהה עם המסרים של הקבלה, אבל עוד לא מרגיש ממש שייך לזה. אנחנו  מנסים לעלות על גל חדש של אוירה. לשמחתי אני מרגיש כיום נציג של החוכמה העתיקה הזו".