כבר כמעט שנה שמריונטה סול הבאר-שבעים הם שם חם ברוק הישראלי, עם הסינגל והקליפ הראשון "עשור", הסינגל השני "עיר של פועלים", השפעות אייטיז וניו ווייב כבדות והשוואות להרכבים אפלוליים כמו "מינימל קומפקט", "פוריין אפייר" של פורטיסחרוף ועד האלבום "סיפורים מהקופסא".

האלבום המלא של מריונטה סול "עיר הפועלים" יוצא היום לחנויות, וממנו מושמעים כאן "ערי בלהות" ו"התנפצות", שני שירים שמחדדים עוד יותר את הקו המוזיקלי הניו-ווייבי של הסולן וכותב החומר אמיר גורמן וחבריו ללהקה, נדב גורלי, אלעד שופן ועידו קרוב, המוערכים כהרכב בקרב חובבי דארק-אייטיז בכלל ורוק ישראלי בפרט.

"זה הפתיע והפליא אותנו שהזכירו את שנות השמונים בהקשר שלנו", סיפר גורמן בראיון. "תופעת הסינתיסייזרים נמצאת היום בכל מקום. האלבום הוא לא אלבום רטרו. 'עשור' שוחרר אימפולסיבית מהמותן. מוזר שזה זורק אנשים לשם, אבל אני יכול להביו את זה. בכל אופן, כשאנחנו מנגנים ומקליטים אנחנו לא חושבים על זה. זה מגיע מאנשים ששומעים. לא התכוונו לעשות משהו מוגדר תקופתית, אלא לעשות אלבום שיספק אותנו".

"הכרנו בכיתה ד', המתופף שלנו לא האמין שמשדרים אותנו ברדיו"

"אני ועידו קרוב הכרנו בכיתה ד' ובגיל 16 התחלנו לנגן בכל מיני הרכבים", סיפר גורמן על תחילת דרכה של הלהקה. "בגיל 24 הצטרף להרכב הבסיסט יניב דגן עם מתופף בשם ניר רובין. זה היה טרום הרכב שנקרא 'דיסקו פול'. עידו ואני עשינו את האלבום 'פוטו רצח' ב-2004 ובאותה שנה הקלטנו את האלבום 'שקשוק השפנים', שיצא שנה אחריו. כתבנו, עיבדנו והפקנו אותו. אחרי ששני האלבומים שוחררו הצטרף המתופף גיל נמט, שהיה בן 17, ולא עשה שום דבר מעניין עם החיים שלו. התחלנו לשבת ולנגן שירים חדשים ונוצר האלבום הנוכחי".

"קראנו לאלבום שלנו 'עיר הפועלים' כי זה שיר הנושא",  הסביר. "השיר מדבר על סוג של קלסטרופוביה מסוימת בתוך עיר, אבל לא עיר ספציפית ולא עיר אמיתית. זה משהו יותר הזוי, מין עיר רפאים. זה גם לא מתייחס לפועלים באמת. זה שיר הזיה על עיר של רפאים".

"מוזר לנו להתראיין, לדבר עם מישהו זר, זה קצת כמו לדבר עם פסיכולוג", אמר גורמן באותו ראיון על העיסוק התקשורתי בלהקה. "אתה נשאל פתאום שאלות נורא חודרות וזה משונה לנו, אבל אנחנו מתחילים להתרגל. הבאז התקשורתי הקטן שעכשיו יש סביבנו נראה לנו כמו סוג של אשליה ומשהו שלא באמת קיים. אני לא מאמין שיש לזה גרעין מספיק מוצדק, כי זה לא ממש קשור למוזיקה, אלא למה שהתקשורת מייצרת.

"נתפסנו בעיני עצמנו ובעיר שלנו באר שבע כלהקה מוזרה"

"לא הכרנו אף עיתונאי עד עכשיו והופתענו שהשיר שלנו הושמע ברדיו. נתפסנו בעיני עצמנו ובעיר שלנו באר שבע כלהקה מוזרה, שלא מתקשרת עם העולם החיצון מבחינה מוזיקלית, ופתאום קורה משהו. כשאמרנו למתופף שלנו לפני כמה ימים שאנחנו ברדיו הוא חשב שאנחנו ועוד כמה חברים עובדים עליו. עד עכשיו הוא לא מאמין".

בספטמבר האחרון הוסיף גורמן: "מבחינתנו אנחנו עובדים כרגיל ואין שום שינוי. הופתענו אבל לא השתנה שום דבר. אנחנו מופיעים פעם בחודש ועונים לשאלות בראיונות. אנחנו כבר עובדים על אלבום הבא. השאיפה היא להוציא אלבום שאפילו לבן אדם אחד יהיה שווה לקנות אותו, למרות שאנחנו לא מתעסקים במכירות".

הופעת ההשקה של מריונטה סול עם האלבום החדש תתקיים ב-24.6 בלבונטין 7 בתל-אביב ב-22:30.