פיט דוהרטי (צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL)
אני כבר מת להכיר את שאול. פיט דוהרטי | צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL

פיט דוהרטי, מהקולות הבולטים ברוק הבריטי בעשור האחרון, יגיע לישראל ויופיע במועדון "בארבי" ב-30 באפריל 2014. דוהרטי, שייסד את הלהקות "The Libertines" ו-"Babyshambles" וכתב את שיריהן, נחשב למשורר רוק, אמן אמיתי וקול מרדני של הדור הנוכחי

על הבאתו של דוהרטי בבעל השושים היהודיים לישראל אחראית חברת ההפקות נרנג'ה, אשר מפיקה גם את הופעותיהם של "ג'וניפ", "קאלטס" ואוף מונטריאול. כרטיסים במכירה מוקדמת: 195 ש"ח.

The Libertines - Can't Stand Me Now

פיט דוהרטי החל את הקריירה המוזיקלית שלו בסוף שנות ה-90' כשהכיר את קרל ברט, השותף של אחותו לדירה. תוך זמן קצר נטש דוהרטי את לימודי הספרות באוניברסיטת לונדון ועבר להתגורר עם ברט בדירה ברחוב קמדן, שם הקימו את להקת "הליברטיינז".

אלבום הבכורה שלהם "Up The Bracket" יצא ב-2002 וזכה לתהודה גדולה. בסיום אותה השנה הכתיר אותם מגזין המוזיקה הבריטי הנחשב NME ל"להקת השנה" בסוף 2009 דירג המגזין את האלבום כשני הכי גדול של העשור. דוהרטי החל לקבל הכרה כאחד מכותבי השירים המוכשרים שצמחו בממלכה המאוחדת מזה זמן רב.

Babyshambles - Delivery

ב-2004, לאחר הקלטת האלבום השני של "הליברטיינז", הביאו בעיות הסמים המתמשכות של דוהרטי להתפרקות הבלתי נמנעת של הלהקה, שהתאחדה מאז מספר פעמים להופעות בודדות. האלבום עצמו היה הצלחה מסחרית אדירה וכבש באופן מיידי את ראשות המצעדים וטבלאות המכירות בבריטניה.

דוהרטי הקים את ה"בייבישמבלז" והוציא עימם שלושה אלבומים מוצלחים ומוערכים, שעם שיריהם הוא מופיע. האלבום השלישי, "Sequel To The Prequel", יצא בשנה שעברה והחזיר אותו לכותרות.

פיט דוהרטי - Last Of The English Roses

במקביל פיתח דוהרטי את קריירת הסולו שלו וב-2009 הוציא את האלבום "Grace/Wastelands", בו שיתף פעולה עם גרהאם קוקסון מלהקת "Blur". האלבום נחשב לתפנית אומנותית מפתיעה מבחינתו של דוהרטי, שאחרי שנים של פעילות בלהקות רוק, הראה צד אחר שלו, כזמר קאנטרי-פולק. את האלבום השיק דוהרטי בשיאו של סיבוב הופעות בבריטניה, במופע שקיים ב"רויאל אלברט הול" היוקרתי בלונדון.

סביב יציאת האלבום התעורר גל שמועות על שיתוף פעולה בין דוהרטי לאיימי וויינהאוס המנוחה, שהפריכה את השמועות כאשר סיפרה שבאחת השיחות ביניהן הציעה לדוהרטי שיקליטו יחד אי.פי. "הוא הסתכל עליי כאילו חרבנתי על הרצפה. הוא לא היה מוכן לעשות זאת", אמרה ווינהאוס.

בינואר 2005 החל דוהרטי לצאת עם הדוגמנית קייט מוס, שאף השתתפה כזמרת-אורחת בכמה מהופעות הסולו שלו באותם שנים. באחת מאותן הופעות, בשנת 2007, הוא הכריז על אירוסיהן, אך מספר חודשים לאחר מכן השניים נפרדו. לדוהרטי שני ילדים משתי נשים שונות, הזמרת ליזה מוריש והדוגמנית הדרום אמריקאית לינדי הינגסטון.

פיט דוהרטי - Fuck Forever

פיט דוהרטי (צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL)
ואת ערן. פיט דוהרטי | צילום: Mark Metcalfe, GettyImages IL