אין תמונה
חוזרת. רג'ינה ספקטור

הזמרת והיוצרת רג'ינה ספקטור חוזרת לישראל ותופיע באמפי קיסריה ב-24 באוגוסט 2013. ספקטור המוערכת מאוד יוצאת לסיבוב הופעות אירופאי שכולל מדינות כמו בריטניה, הונגריה, גרמניה ושבדיה, ותכלול את ישראל בסיבוב.

300 כרטיסים הראשונים למופע יימכרו ב 199 ש"ח באורקסטרה של האמפי בקיסריה. בהמשך יעלו הכרטיסים בין 199 ל 350 ש"ח.כרטיסים: 199 – 350 ₪, 9080*, www.zappa-club.co.il, http://www.2207.co.il/. את ספקטור מביא לארץ המפיק כרמי ווטרמן. ביחסי הציבור מטפל המשרד של מורן פז.

רג'ינה ספקטור, 33, כבר הופיעה בישראל בשנת 2007 בשתי הופעות במועדון "בארבי" בתל אביב שהיו עמוסות עד אפס מקום. מאז הוציאה עוד שני אלבומים: "Far" בשנת 2009 ו"What We Saw From The Cheap Seats" בשנה שעברה, ויש לה בישראל לא מעט מעריצים. שניים ממעריציה הכי מפורסמים בעולם הם נשיא ארה"ב ברק אובמה ואשתו מישל - ספקטור כבר הופיעה פעמיים בפני הנשיא ורעייתו.

רג'ינה ספקטור, שמדברת קצת עברית, היא יהודייה אמריקנית שנולדה ברוסיה ב-1980 ומתגוררת בניו יורק. מאז תחילת הקריירה שלה בשנת 2000 היא הוציאה שישה אלבומים, השלושה הראשונים "11:11", "Songs" ו-"Soviet Kitsch" זיהו אותה עם הזרם האנטי פולק הניו-יורקי, כלומר פולק עם מנטליות Pאנקית אלטרנטיבית.

אלבומה "Begin to Hope" משנת 2006 נחשב לקומוניקטיבי בה ביותר שלה עד היום. הסינגל הראשון מתוכו "Fidelity" היה ללהיט רדיו.

השירים של ספקטור בדרך כלל לא אוטוביוגרפיים אלא מבוססים על דמויות וסיפורים שהיא ממציאה מדמיונה. המוזיקה האיכותית-אלטרנטיבית שלה מבוססת על נגינת פסנתר וכוללת אלמנטים מוזיקליים כמו זמזומים וקולות ווקאליים נוספים, לצד שירה.

מבחינה מוזיקלית היא מושפעת מפולק, מוזיקה רוסית, מוזיקה יהודית, היפ הופ, מוזיקת ג'אז ומוזיקה קלאסית. למרות שהיא עצמה מתנגדת להשוואה זו, נחשבת ספקטור לממשיכת דרכן של טורי איימוס ופיונה אפל.

שירה "The Call" היה שיר-הנושא של הסרט "סיפורי נרניה: הנסיך כספיאן" וסגר אותו בסופו. אחד הקאברים הכי אהובים ומזוהים עם ספקטור הוא לשיר "Real Love", שיצרו הביטלס לזכרו של ג'ון לנון מהקלטה ישנה שלו, אחרי מותו בהשקת האנתולוגיה של הלהקה.