אין תמונה
"היינו בהלם". גד אלבז

גולשים מצרים אלמונים השתלטו אמש על דף הפייסבוק הרשמי של הזמר גד אלבז, ומילאו אותו בכתובות נאצה הקוראות להשמדת ישראל. אלבז ההמום ומנהל הפייסבוק שלו עבדו כל הלילה כדי להסיר את הכתובות על הקיר, אבל הבוקר המתקפה נמשכת.

"הם השתלטו על הפייסבוק שלי ליממה שלמה והכניסו קללות ואיומים להשמדת ישראל וקטעים מיו טיוב קשים מאוד לצפייה של הלינץ' המפורסם מרמאללה, ממש קטעים מזעזעים", אומר גד אלבז. "קמנו בבוקר והיינו בהלם. ממש בשוק. לא ידעתי מה לעשות בהתחלה, עד שהשתלטנו על הסיפור בהרבה עבודה קשה. כרגע מנהל הפייסבוק שלי שולח להם איומים שהוא יסגור להם את הפייסבוק. זו לא הפעם הראשונה שכותבים לי כתובות מאיימות, אבל עכשיו זה היה פשוט מוגזם בטירוף ברמה של השתלטות רבתי".

-אילו איומים קיבלת?
"בחודשיים האחרונים כבר קיבלתי כל מיני איומים בהודעות על הקיר שאמרו 'אם אתה לא מוריד את הפרופיל אנחנו יודעים איפה אתה גר' כאלה דברים. אתה נכנס לפייסבוקים שלהם ורואה שהם משתמשים אמיתיים ממצריים. הם מתרגמים דרך גוגל מעברית לעברית ואז מעלים את האיומים".

אין תמונה
מצרים מטיפים להשמדת ישראל בפייסבוק של גד אלבז

-יש לך חמישה דפי פייסבוק, למה דווקא זה?
"זה דף האמן שמזוהה איתי כאמן ולא כאדם פרטי. אין לי מושג איך הם הגיעו אלי. אולי כי כל סטאטוס שלי מגיע ל600 לייקים ויש לי 14 אלף חברים בדף הזה. הם ראו פייסבוק שהוא הכי פעיל מבין האמנים הדתיים עם תכנים יהודיים ופעילות של הרבה הופעות וקטע מאוד יהודי של קירוב לבבות. אולי בגלל שאני מסמל את האחדות בעם ישראל אז נטפלים אלי. הם כותבים תגובות מעצבנות וצריכים להתעסק בזה. חבל לי שזה קורה".

-הם מקשרים בין הדתיות לימניות?
"אין לי בפייסבוק שום דבר ימני או אנטי ערבי. אני לוקח את זה למקום הטוב שאנחנו עם שקיים אז מדברים עלינו. אם היינו שום דבר לא היו מדברים עלינו. לכל מקום שרק נלך במציאות הנוכחית בעולם ניתקל בבעיות.

חבר של הבן של "הרב עובדיה של פקיסטן"

"אני מופיע בכל העולם בקהילות יהודיות, מהונג קונג עד ניו יורק. באוסטרליה בא אלי בחור מוסלמי עם ג'לבייה וזקן וכיפה מוסלמית ושאל אותי אם אני יהודי דתי וביקש ללחוץ לי את היד. אמרתי לו שמי שיסתכל עלינו עכשיו זה יעלה הרבה חיוך לאנשים כי קצת לא שגרתי והוא מאוד שמח. ואז הוא הראה לי תמונות וקטעי וידיאו שלו בלפ טופ, שהוא ביקר כמעט כל מוזיאון שואה שקיים בעולם. אני רואה תמונות שלו עם רבנים, ומרצה בכנס של סובלנות דתי עם נוצרים ויהודים. הוא מאחד בין הדתות ומאמין שדת יכולה לפנות לשלום".

-מי הוא?
"שמו סעיד זכריה. אבא שלו הוא אחד המובילים בפקיסטן , כמו הרב עובדיה של פקיסטן. הוא לא נגד מה שהבן שלו עושה וגם לא בעד. וסעיד הזמין אותי לשיר בכנס כזה של דתות ואמרתי שכן ועד עכשיו אנחנו מתכתבים והוא מחכה לפרויקט הבינלאומי שלי שאני עובד עליו באנגלית עם המפיק רודי פרז - אלבום בינלאומי באנגלית וספרדית. וכשיקרו הדברים אני אתחיל להשתתף בכנסים של הפקיסטני, כי אני מאמין שאפשר לחיות בהרמוניה וזה התפקיד שלי כזמר".

>> עמיר בניון השיק את אלבומו החדש "עץ על מים". ביקורת מופע