אין תמונה
בלומפילד ישיר לזכרו. אריק איינשטיין ז"ל

קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב תיפרד מהאוהד מספר אחד שלה, אריק איינשטיין ז"ל, בצורה יוצאת דופן: אוהדי הקבוצה ישירו משיריו במשך שעה, בליווי הזמרים ארקדי דוכין, דורי בן-זאב וגבי ברלין, בליווי אבי סינגולדה ולהקתו. המחווה תתקיים לפני משחק הבית הקרוב של הקבוצה, ביום שני, 9 בדצמבר באיצטדיון בלומפילד ביפו. את האירוע מפיק הגיטריסט אבי סינגולדה, בשיתוף הנהלת מועדון הפועל תל אביב ואיגוד אמני ישראל, אמ"י.

האירוע יחל בשעה 18:00 באצטדיון בלומפילד, שהיה "אצטדיון הבית" של אריק איינשטיין ז"ל. על מסכי ענק יוקרנו מילות השירים, והזמרים ישירו יחד עם הקהל משיריו האהובים של איינשטיין, ביניהם שירי האהדה שלו לקבוצה, כמו "אמרו לו" ו"אדומה שלי".

האירוע יקדים את משחק הכדורגל נגד מ.ס. אשדוד, במסגרתו תופיע הפועל תל אביב פעם נוספת בחולצות הנושאות את שמו של הזמר האהוב שהלך לעולמו בשבוע שעבר. כמו כן האצטדיון יקושט בכרזות ושלטים לכבודו של אריק איינשטיין ז"ל, שהיה גיבורם ואהובם של אוהדי הקבוצה, אשר צפויים להיפרד ממנו בתצוגה נדירה ביציעים.

כדי לאפשר השתתפות המונית של אוהדי אריק איינשטיין, שירצו לקחת חלק בערב המיוחד הזה, החליטה הנהלת הקבוצה על מחיר אחיד למשחק שיעמוד על 50 ש"ח בלבד (למבוגר וילד) לשערים 8,10,11. ו-100 ש"ח בלבד לשערים 2,13. לכבוד האירוע תופק סדרה מוגבלת של החולצות הנושאות את שמו של אריק איינשטיין ז"ל וסמלי המועדון. החולצות תימכרנה במחיר מיוחד של 50 ש"ח בלבד.

אנדרטה בביתו של אריק איינשטיין ז"ל

במהלך הלילה הוצבה אנדרטת זיכרון ליד ביתו של אריק איינשטיין ז"ל, ברחוב חובבי ציון מס' 40 בתל אביב. על אנדרטת האבן מוצבת גיטרה בצבע שחור, מתחתיה השם ושנות החיים של הזמר האהוב, ובצידה חקוקות מילות השיר "אני ואתה נשנה את העולם".

עם היוודע דבר מותו של אריק איינשטיין ז"ל בשבוע שעבר, הפכה הכניסה לביתו לגל-עד ספונטני של מעריצים שהדליקו במקום נירות והשאירו כרזות וציורים. כעת מקבעת האנדרטה את הכתובת בה התגורר הזמר שאהב להיות בבית, כמקום עלייה לרגל. מעניין יהיה לראות כיצד תתמודד משפחתו של איינשטיין ז"ל עם המחווה יוצאת הדופן.

אריק איינשטיין אנדרטה (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
האנדרטה לזכר אריק איינשטיין ז"ל | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

>> אמנים בשיר פרידה מאריק איינשטיין ז"ל