שלמה ארצי בהופעה בפסטיבל בריזה (צילום: שרון רביבו)
חולם על הפארק כבר כמה שנים. שלמה ארצי בהופעה | צילום: שרון רביבו

שלמה ארצי ושלום חנוך, שני ענקי הרוק הישראלי ומגדולי המוזיקה הישראלית בכל הזמנים, צפויים לכבוש יחד את פארק הירקון בחודש יולי הקרוב, במופע משותף, שיביא לפארק, כך הם מצפים, קהל של כ-50 אלף איש, כך מפרסם הבוקר עיתון "ידיעות אחרונות".

על פי הפרסום, המופע של ארצי וחנוך צפוי לכלול את שתי להקות הנגנים שמלוות אותם בהופעותיהם, ולצידם תזמורת קלאסית בת 40 נגנים. על הבמה צפויים להתארח אמנים, שליוו את הקריירות של השניים לאורך הדרך. לא מן הנמנע שחברי להקת "מוניקה סקס", למשל, שהקליטו עם חנוך את אלבומו "אור ישראלי", ימצאו את עצמם מוזמנים להתארח בהופעה, כמו גם זמרות כמו מיקה קרני, רונית שחר ויעל דקלבאום שהופיעו שנים עם ארצי. וממש אל תתפלאו אם בסוף תמצאו שם גם את אביב גפן.

שלום חנוך, רוטבליט (צילום: רועי ברקוביץ')
חוזר לפארק אחרי הרבה שנים. שלום חנוך | צילום: רועי ברקוביץ'

המופע המשותף יורכב מרפרטואר להיטי ההופעות העצום של שלום חנוך ושלמה ארצי, וצפוי לכלול גם ביצועים לשירים של אריק איינשטיין ז"ל - משיתוף הפעולה שלו עם שלום חנוך באלבומים כמו "שבלול" ו"פלסטלינה" - למשל הלהיט "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר", שחנוך מבצע בגרסה רוקיסטית קצבית במיוחד בהופעותיו, והדואט של ארצי עם איינשטיין ז"ל, "חוזרים הביתה", שהיה אחד השירים האחרונים שהוציא איינשטיין בחייו. השניים, חנוך וארצי, היו אמורים להופיע בערב מיוחד לזכרו של איינשטיין, שבינתיים בוטל על ידי משפחתו המתאבלת.

שלמה ארצי ושלום חנוך כבר התחברו, כזכור, לסדרת הופעות משותפת בקיץ 2005, תחת הכותרת "התחברות" והוציאו יחד את הדואט "אני רואה אותך". המופע המשותף אף תועד באלבום הופעה חיה מיוחד שהוקלט באמפי קיסריה. במופע ההוא ארצי כדרכו ירד אל בין השורות בקהל, בעוד חנוך נותר לעמוד על הבמה.

שלמה ארצי ושלום חנוך נחשבו במשך כשני עשורים למתחרים על התואר "הרוקר של ישראל". שלום חנוך, כזכור, כבש את פארק הירקון כבר ב-1985 עם המופע "מחכים למשיח", ונחשב למצליח מביניהם. קו פרשת המים במאזן הכוחות התרחש בקיץ 1988, כאשר שלום חנוך העלה את המופע "רק בן אדם" בעקבות אלבום באותו השם, שהצליחו פחות מהאלבום הכפול "חום יולי אוגוסט" והמופע שבא בעקבותיו. ארצי הפך בקיץ הזה למלך הפארקים וחנוך נותר מעט מאחור.

שלמה ארצי תכנן על הפארק כבר ב-2010

החל מקיץ 88' החל ארצי בטיפוס למעמד האמן המצליח בישראל, דרך האלבומים "ירח", "האוסף המשולש" ו"שניים" (עם ירידה קטנה בדרך ב"כרטיס ללונה פארק"), מעמד שהתקבע סופית בעשור וחצי האחרונים. חנוך חזר להצליח באלבום והמופע "בגלגול הזה", והמשיך להוציא אלבומים מוערכים כמו "אלימות" ו"ערב ערב", ובמקביל חזר בגדול לשוק ההופעות עם הפורמט האקוסטי "יציאה", ומופע רוק עם להקה, שנחל הצלחה בין היתר בפורמט "חיות לילה" במועדון "בארבי" בתל אביב.

כזכור, שלמה ארצי תכנן להופיע בפארק הירקון כבר בשנת 2010, אך מפיקיו לא הצליחו להגיע לעמק השווה עם נותני חסויות מסחריות גדולות שיבטיחו רווחים מהמופע. לאחרונה פורסם כי שלומי שבת מתכנן להופיע הקיץ בפארק הירקון, וייתכן כי הכרזה זו, בנוסף לצמד ההופעות של חברי "כוורת" בפארק בשנה שעברה, דרבנו את ארצי לחבור שוב לחנוך, ובכוחות משותפים להגיע לפארק עם עשרות אלפי מעריצים.