מאת אסף נבו, mako מוזיקה:

במלאת 5 שנים למותו של היוצר והזמר עוזי חיטמן ז"ל מפיקות החברות iMusic ו"עבודה עברית" פרויקט מיוחד לזכרו, בניהולו המוזיקלי של יוסי בן-דוד, אשר ילווה בסיקור צמוד בערוץ 24. במסגרת שיתוף הפעולה יחשוף הערוץ, מדי שבוע, שירים חדשים מהפרויקט, בביצועיים חיים של מיטב האמנים המשתתפים בו, מהאולפן החם בדיזינגוף סנטר.

הפרויקט יסוכם באלבום כפול ומהודר בשם "עבודה עברית - שרים עוזי חיטמן", במסגרתו יכסו מיטב הכוכבים הים-תיכוניים את להיטיו הגדולים של חיטמן כמו "אלוהים שלי", "מי ידע שכך יהיה", "עד מתי אלוהי", "ניגונה של השכונה", "מה חשוב היום" ועוד.

הראשונים: עפיה, נרקיס ואהרון

שלושת השירים הראשונים שיוצאים מהפרויקט הם "אדון עולם" בביצוע מושיק עפיה, "אהבנו" בביצוע דודו אהרון ו"על סף דלתך" בביצוע ליאור נרקיס. משתתפים נוספים במיזם הם אייל גולן, גליקריה, שמעון בוסקילה, עידן יניב, אביהו מדינה, חיים משה ועוד.

"אדון עולם" - מושיק עפיה
ביצוע מיוחד ומרגש לשיר "אדון עולם". הפיוט מן המקורות, הולחן על ידי חיטמן שגם ביצע אותו לראשונה ביחד עם עודד בן חור בפסטיבל הזמר החסידי ב 1976. מאז השיר הפך לקלאסיקה וזכה לאינספור ביצועים ומשולב בתפילה במספר רב של קהילות בכל העולם, למרות שאינו לחן מסורתי.

"על סף דלתך" – ליאור נרקיס
ליאור נרקיס פרץ עם הדואט "לכל אחד יש" עם שלומי שבת, שמילותיו נכתבו על ידי עוזי חיטמן. "על סף דלתך" נכתב על ידי חיטמן ללחן יווני, אשר זכה למספר ביצועים בעבר ביניהם של חיים משה.

"אהבנו" - דודו אהרון
נציג הדור החדש של הזמר הים תיכוני יבצע את השיר "אהבנו". אחד ההמנונים הגדולים במוסיקה הישראלית, שאת מילותיו כתב עוזי חיטמן.

עידו חיטמן: "זה נותן לנו כוח"

בהמשך ייצאו סינגלים נוספים מתוך הפרויקט, בקבוצות של שלושה שירים בכל פעם. המארז השלם יראה אור בתחילת חודש מרץ 2010, לקראת חג הפסח. כזכור, בשנת ה-60 למדינה השיג פרויקט "עבודה עברית 2" מכירות בהיקף 80 אלף עותקים והפך למותג חזק וחשוב בשוק המוזיקה העכשווי.

"משפחתי ואני מלווים ותומכים בפרויקט החשוב הזה", אומר עידו חיטמן, בנו של עוזי. "לנו המשפחה, זה נותן כוח מעצם ההכרה וההנצחה. זוהי מתנה לנו ולכל מי שאוהב את השירים של אבא".

"הבחירה באמנים הים תיכוניים היא טבעית"

"לעתים יש נטייה לשכוח את האנשים העומדים מאחורי השירים היפים ביותר שנוצרו כאן וחלק מהמטרות שהצבנו בפרויקט המחווה לעוזי חיטמן ז"ל, הינן שימור יצירתו והוקרת תודה על פועלו והשפעתו", אומר רונן ירקוני, ממפיקי הפרויקט וסמנכ"ל התוכן של iMusic.

"הבחירה באמני הזמר הים תיכוני הינה הבחירה הטבעית ביותר לאלבום המחווה הזה", מוסיף יוסי בן דוד, המנהל האמנותי של הפרויקט. "עוזי חיטמן בחייו נהג לכתוב למיטב אמני הזמר הים תיכוני והיה אוהד מושבע של הז'אנר. ברצוני להודות לכל האמנים הלוקחים חלק בפרויקט החשוב הזה".