אהובה פרוגל, איילת וורצל (בנות ה-17 מבית שמש) ושושנה שטיינבך (בת ה-17 מחשמונאים), שהזמינו כרטיסים להופעה של לורד, הגישו בינואר האחרון כתב תביעה נגד נדיה אבו־שאנב וג'סטין סאקס, שתי הצעירות הניו זילנדיות שגרמו לזמרת לבטל את הגעתה לישראל. הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי בית המשפט פסק לטובתן של שלוש הישראליות וקבע שעל שתי פעילות ה-BDS לשלם להן 45 אלף ש"ח כפיצוי, בנוסף ל-11 אלף ש"ח עבור הוצאות המשפט. בשיחה עם mako מוזיקה אהובה ושושנה הסבירו מה גרם להן לצאת למסע הזה?

שושנה: "ממש חיכינו להופעה וכשגילינו שהיא בוטלה מאוד התבאסנו. ראינו בטוויטר את המכתב של הבנות והבנו שלורד מבטלת את המופע בגלל זה. החלטנו לעשות משהו, לעשות צדק. בהתחלה חשבנו לכתוב לה מכתב ואז הכרנו את 'שורת הדין', הגענו למסקנה שזה באמת יכול לעשות שינוי".
אהובה: "יש אמירה בתביעה הזאת. זה משהו ממש חשוב שיכול להגן עלינו".

איך הגעתן ל'שורת הדין'?

אהובה: "נחשפנו להמון דברים שהם עשו דרך הפייסבוק והם גם הגיעו אלינו לאולפנה. בחרנו לפנות אליהם. למרות שאנחנו התובעות, לא היינו ממש חלק מההליך המשפטי והבנות אף פעם לא השתתפו במשפט".


האמנתן שבאמת תוכלו לנצח במשפט?

אהובה: "המטרה שלנו לא הייתה לנצח. רצינו לעשות שינוי. אנחנו כן שמחות שנעשה צדק. עשינו רעש וניסינו לשנות את התודעה. אני לא רוצה להגיד שלא היו לי ציפיות, אבל זאת לא הייתה המטרה אז לא חשבתי על זה כל כך. אתמול הודיעו לנו שיש דין וזה היה מאוד משמח".

בתור מעריצות, איך אתן מגדירות את היחס שלכן כלפי לורד עכשיו?

שושנה: "אנחנו חושבות שהיא לא באמת מודעת למצב. אנחנו, כמי שגרות בארץ, מכירות את המציאות. אני לא מאשימה אותה".
אהובה: "אני חושבת שהרבה אנשים מאמינים למה שהם קוראים. אני עדיין מאזינה למוזיקה שלה ואולי אלך פעם להופעה שלה בחו"ל. ברור שיש תחושת אכזבה. אין הרבה הופעות כאלה בארץ והסיבה לביטול הייתה מעציבה, אבל עשינו את כל מה שיכולנו".