מילים ולחן: שמוליק צ'יזיק עיבוד: רועי זילבר הפקה מוזיקלית: דני (פילוני) קרק

מאחורי אריאל זילבר עומדות כמעט חמישים שנות יצירה ומוזיקה, שכוללות בתוכן כמה מהשירים האהובים והמכוננים ברפרטואר הישראלי ועבודה לצד כמה מגדולי היוצרים הישראלים. אם כך כשזילבר מכריז על אחד מהם כ"יוצר האהוב עליו", כפי שהוא מכנה את שמוליק צ'יזיק, המחמאה מלאת משמעות. ליבו של אריאל זילבר רוחש לא רק אהבה רבה אל הפזמונאי והמלחין המנוח, אלא גם געגוע רב שהיו בו די עוצמות כדי להניע אותו להקליט אלבום שלם מיצירותיו. "לאן פנתה אהבתנו" שיוצא היום הוא השיר הראשון מתוך אלבום שנולד מהגעגועים הללו.

לקראת הקלטת האלבום, זילבר ערך חיפוש מקיף בין חומריו של צ'יזיק. "'לאן פנתה אהבתנו' זה שיר חדש, שיר של שמוליק צ'יזיק שמצאתי בעליית הגג על קסטה ישנה", מספר זילבר, שגם התחמש בכמה דמויות מפתח להפקת המיטב מהחומרים - פילוני (או דני קרק), המפיק המוזיקלי המוערך שבין השאר חתום על אלבומים של מוקי, שב"ק ס' ומוש בן ארי, הצטרף לאולפן הקלטות כשרועי זילבר, בנו של אריאל, אחראי לעיבודים המחודשים לשירים. "החומר נכתב בשנות ה-60 והוקלט בגישה של שנות ה-60 אבל בטכניקה של היום", זילבר האב מספר.

"לא כולם מכירים את צ'יזיק, חברי וידידי מהרבה שנים", הוא מוסיף, "אהבתי אותו מאד, הוא היה אופטימי, תמיד צוחק, תמיד עליז. אף פעם לא ראיתי איתו בדיכאון, כי הוא היה נעלם". החברות של צ'יזיק וזילבר הניבה בעבר כמה וכמה קלאסיקות, כמו "רוצי שמוליק", "החברה להגנת הטבע", "תני לי מחסה" . צ'יזיק אחראי גם לכמה שירים של מוזיקאים נוספים כמו "מה תאמרי" של יזהר אשדות" ו"סיוון" של יגאל בשן. מיטיבי הלכת יזכרו גם את קריירת הסולו הקצרה שלו, שכללה את פנינת האייטיז "אף אחד לא מזיל דמעה":

במקביל לעבודתו על האלבום, אריאל זילבר ממשיך ומופיע. ההופעות הקרובות שלו יכללו את שיריו הגדולים יחד עם כמה מהשירים שמתבשלים בימים אלו באולפן, ויתקיימו ביום חמישי ה-11.6 בזאפה ירושלים, וב-2.7 בזאפה תל אביב.