יצחק קלפטר (תמונת AVI: חדשות 2)
והוא מחזיק מעמד. יצחק קלפטר | תמונת AVI: חדשות 2

נכון לשעה זו (16:15) חל שיפור במצב בריאותו של הזמר, היוצר והגיטריסט יצחק קלפטר, המאושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי בבית החולים איכילוב בתל אביב. קלפטר התעורר ושב להכרתו והרופאים קבעו כי מצבו השתפר. הוא עדיין סובל ממחלת נשימה קשה אחרי שנים של עישון ומטופל בהתאם

מבית החולים אריכילוב נמסר כי ל-mako כי: "מצבו של יצחק קלפטר, המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי תל-אביב השתפר ומוגדר כרגע בינוני. הוא מונשם ונמצא בהכרה מלאה. העזרה בהנשמה היא לאור מחלתו הכרונית (COPD). יצחק קלפטר ביקש להימנע מביקורים".

כזכור, אושפז קלפטר בן ה-61 לפני כיומיים אחרי יומיים ללא שינה, מצב אליו הגיע עקב קשיי נשימה קשים, בעקבות מחלת הריאות COPD. קלפטר הורדם על ידי הרופאים על מנת שגופו יוכל לנוח וניתן יהיה לטפל בו.

שמיר ואולארצ'יק ממשיכים להופיע

אפרים שמיר ואולון אולארצ'יק, חבריו של יצחק קלפטר ללהקת "כוורת" המיתולוגית, מופיעים איתו בשנים האחרונות במופע של מיטב להיטיהם. בהופעה שתתקיים מחר בערב (חמידי) במועדון זאפה בהרצליה הם יופיעו בלעדיו.

"אנחנו מתייחסים להיעדרו של יצחק כאל שפעת", אומר אפרים שמיר ל-mako. "אני לא חושב שנשיר שירים שלו או נקדיש לו שיר. אני מסרב לדבר עליו בלשון עבר או להתייחס אליו כבר-מינן".

-מתי נפגשתם לאחרונה?
"פגשתי אותו לפני שבוע, אבל אני מסרב לדבר עליו בהספדים. כללית יצחק הוא לא בריא והיה מאושפז. הוא יצא משופץ והוא מעשן והעישון לא עושה לא טוב".

-ניסיתם להשפיע עליו שיפסיק לעשן?
"מדובר באדם בוגר שמבין בעצמו יפה מאוד את מה שצריך לעשות".

>> ערן צור בראיון ושתי סקיצות מהאלבום הקלאסי "עיוור בלב ים"