אין תמונה
פרס מפעל חיים. אפי נצר

היוצר והמלחין אפי נצר יקבל פרס על מפעל חיים מטעם איגד אמני ישראל ("אמ"י) ועיריית חיפה, באירוע שיתקיים באודיטוריום חיפה ביום שני, ה20/12/2010 , בשעה 20:30.

במופע לכבוד נצר ישתתפו אבי טולדנו, חני דינור, קובי אשרת, יזהר כהן, מיקה קרני ומיקי שביב, רותי נבון, ירדנה ארזי, טל סונדק, ששי קשת, "הכל עובר חביבי", הגרובטרון, גלית גיאת, עינת שרוף, סאבלימינל, להקה צבאית ואף בתו של אפי נצר- שירי.

אפי נצר עומד מאחורי הקמת חבורות הזמר הראשונות ומועדוני השירה בציבור, הלחין וכתב מאות שירים למיטב האמנים, ביניהם: "זר של נרקיסים", "ראי רחל", "ציפורים נודדות", "מישהו הולך תמיד איתי", "פרחים בקנה", "אם תשוב", "שלום על ישראל", "שובך יונים", "מלכות החרמון", "קוראים לנו ללכת" ועוד. שירו "בלדה לחובש" זכה במקום ה-1 בפסטיבל הזמר בשנת 1969,שירו "אני ושירי" זכה במקום ה-3 באותה תחרות בשנת 1964.

הלחין את המנוני החטיבות "גולני", "גבעתי" וסיירת "אגוז"

נצר אף הלחין את רוב המנוני חטיבות צה"ל: "גולני שלי", "המנון גבעתי", "סיירת אגוז", המנון חיל המודיעין", "המנון הסטילים" וכו'.

הוא הקים את חבורת הזמר הראשונה בארץ "חבורת בית רוטשילד" בחיפה ולמעשה טבע את המונח "חבורת זמר" שלא היה קיים עד אז. הוא גילה זמרים רבים, ביניהם את הזמרת ירדנה ארזי, ועבד שנים רבות עם עפרה חזה, אריק לביא ועוד רבים וטובים. נצר היה חלוץ מועדוני הזמר בארץ, והפך את השירה בציבור  לתנועה עממית סוחפת ופופולארית.

גילה את ירדנה ארזי, עבד עם עפרה חזה ז"ל

ירדנה ארזי הופעה 6 (צילום: רענן כהן)
גילה אותה. ירדנה ארזי | צילום: רענן כהן

בשנת 2001 הוענק לו פרס" נוצת הזהב" של אקו"ם,על האדרת והפצת הזמר העברי ופרס הכנסת "מגן הכנסת"- באותה קטגוריה. בשנת 2006 הוענק לו אות יקיר חיפה ולפני כעשור הוא נבחר לנשיא מפעל "שירת רבים". נצר חרט על דגלו את שימור הזמר העברי וקידום אמנים צעירים בראשית דרכם, ממשיך במפעלו הגדול והחשוב גם כיום.

יו"ר אמ"י יענקל'ה מנדל: "אין מה להכביר במילים על אפי נצר. הוא יוצר יחיד במינו ואנחנו בטוחים כי גם לאחר קבלת הפרס על מפעל חיים הוא ימשיך ויפרח".

כל ההכנסות מהמופע יוקדשו לאמ"י לטיפול באמנים במצוקה. כרטיסים ימכרו במרכז קריגר בטלפון 0507-217-924
מחיר כרטיס: 100 ₪.

>> עידן רייכל ישיר בטקס חלוקת פרס נובל לשלום