עברי לידר מלטף ומשקר (צילום: נעם וינד)
למען כדור הארץ. עברי לידר | צילום: נעם וינד

עברי לידר נבחר להוביל השנה את הבמה המרכזית של אירוע "שעת כדור הארץ", אשר יתקיים ב-22 באפריל בכיכר רבין בתל אביב. לידר, מלווה בלהקתו, יגיש בהופעה את הלהיטים הגדולים שלו ויארח לעיני קהל אלפים את יונתן "ג'וני" גולדשטיין, שותפו להרכב האלקטרוני TYP במה שהולכת להיות המסיבה הכי גדולה בתל אביב (לפחות באותו ערב).

כזכור, לידר וגולדשטיין כ-TYP (The Young Professionals הוחתמו לאחרונה בחברת ייצוג המופעים "Live Nation" לחוזה הופעות בינלאומי הכולל את כל הטריטוריות, חתימה שבאה כחודשיים לאחר שההרכב הוחתמו על חוזה-אמן לשלושה אלבומים בחברת "יוניברסל", על ידי השלוחה הצרפתית שלה "פולידור".

חשמל חלופי מ"ורטיגו"

אירוע "שעת כדור הארץ" ייפתח בהופעה של ריף כהן. כל החשמל הנדרש לביצוע ההופעות יסופק מאנרגיה חילופית שתגיע להקת המחול "ורטיגו". על במה בצידי הבמה המרכזית יעלו חברי הלהקה קטע מיוחד והתנועות אותן יבצעו תוך שהם רוקדים יפעילו משטח פנסי לד שיאיר את הבמה וסביבותיה וכן יפיק אנרגיה חלופית.

פרויקט "שעת כדור הארץ", אותו יזמה ומובילה עיריית תל-אביב-יפו, מתקיים זו השנה החמישית. במסגרתו מכבים תושבי תל אביב וערים נוספות את האור לשעה אחת כאקט סמלי, כדי להעלות את המודעות להתחממות כדור הארץ, התייעלות אנרגטית וצמצום השפעותיה ההרסניות על אקלים כדור הארץ. לאור היענות הציבור בשנים הקודמות, השנה צפויים לקחת בו חלק מאות אלפי בתי אב ובעלי עסקים ומאות אלפי תלמידים וחניכי תנועות נוער בכל רחבי הארץ.

>> נוי אלוש על דיוויד גואטה, כריס בראון, ני-יו, ג'סי ג'יי ועוד