טייגר ליליז (צילום: Andrew Attkinson)
לא מוכנים להופיע במועדון שמוכן לקבל אותם. הטייגר ליליז | צילום: Andrew Attkinson

ההרכב The Tiger Lillies מגיע לישראל להופעה שתתקיים ב-26 בנובמבר במועדון בארבי בתל אביב. השלישיה כוללת את מרטין ג'קואס - שר ומנגן באקורדיאון,פסנתר, גיטרה, הרמוניקה, יוקלילי ובנג'ו. אדריאן יוג' - תופים, פרקשן ו"צעצועים" ואדריאן סטאוס בקונטרבס, מסור וטרמין.

הופעתם מוגדרת כ"קברט פאנק ברלינאי עם גרוב צועני, תערובת מופרעת של אופרה, פולקלור-צועני, ושירי-הלל לחיי דקדנס-הביבים ברוח הגדה השמאלית בפריז; מבעד לעיניהם של הטייגר ליליס, היופי כמו גם אלוהים, יכולים להתגלות מבעד למי-נהר עכור, או מבעד לאסלת השירותים - דיסוננס אסתטי עז בין מה שנראה במבט ראשון כמעוות ופרוורטי והופך באופן מפתיע ליפה, ביזארי וממגנט".

מחיר:  189 שקל. מכירה מוקדמת: 200 כרטיסים ראשונים ב169 שקל.  לינק למכירת כרטיסים

הביוגרפיה של הטייגר ליליז כוללת בין היתר את ילדותו של ג'קואס בסוהו של לונדון מעל בית-זונות משגשג, לימים הוכשר כזמר אופרה במשך שבע שנים, מה שמאפשר לו כיום לשיר על כל מי שנפלט בעל כורחו לשולי החברה: סרסורים, זונות, מכורים לסמים, גנבים ורוצחים. אדריאן יוג' המתופף עבד בקצבייה, קונדיטוריה, חנות אופנועים, מוסך רכב ובנק.

ב-1989 הם ייסדו את הלהקה, תחילה הופיעו בפאבים לונדוניים, בפסטיבלי הפרינג' שבאדינבורו, בברים בצ'כיה ושוויץ ואפילו ברחובות ערים שונות באירופה. ב1995 הצטרף אליהם הקונטרה-בסיסט אדריאן סטאוט, שהחל את דרכו כג'זיסט ובלוזיסט ושיתף פעולה עם דנה גילספי, אך מהרגע שהצטרף לטייגר-ליליז מצא עצמו מפזז על במות לבוש בחצאית סקוטית ופריטי-עור, כמו גם בתחפושת של זונת-רחוב.

השלושה הופיעו בכל העולם, זכו בפרס אוליבר בזכות להיט הקאלט Shockheaded Peter’ והיו מועמדים לפרס הגראמי ב-2003 עם האלבום The Gorey End, בו שיתפו פעולה עם הסופר והמאייר האמריקאי אדווארד גורי ועם "רביעיית קרונוס", רביעיית כלי המיתר האמריקאית של דיוויד הרינגטון.

ב-2005 יצרו יחד עם אלכסנדר האק, אקספרמנטליסט האלקטרוניקה הגרמני מלהקת "Einstuerzende Neubauten", מופע אודיו-ויזואלי המבוסס על סיפוריו של סופר המד"ב ה.פ. לאבראפט.

מ-1994 ועד היום הוציאו הטייגר ליליז 29 אלבומים, 3 סרטי DVD, ו- 5 ספרים נכתבו על הלהקה. בימים אילו הם משתתפים בפרוייקט המחווה הרשמי לאלבומו של טום ווייטס "Rain Dogs".

עוד כמה אנקדוטות: ב-2010 בחר יוצר הסימפסונס מאט גרוניג את הלהקה לפסטיבל All Tomorrow's Parties שנערך באנגליה. אחד ממעריציהם הנלהבים הוא מארק אלמונד. דיויד ביירן מה-Talking Heads הדביק ל-אדריאן יוג' את הכינוי "ג'ימס ג'ויס של התופים". בסיבוב ההופעות בצ'כיה (במכונית רעועה ובמקומות לינה כמעט נטולי גג) צועניה האשימה את Martyn Jacques שפיתה את הבת שלה-רק בשביל לגנוב לו את השעון.