גל ביטולי ההופעות מחו"ל עקב המצב הביטחוני ממשיך להכות. אחרי ניל יאנג וה"בריאן ג'ונסטאון מסאקר" היום מודיעים גם להקת הרוק "אמריקה" ומוזיקאי הג'אז צ'יק קוריאה וסטנלי קלארק על ביטול הופעותיהם.

"אמריקה" היו מתוכננים להופיעה ב-7 באוגוסט באמפיפארק רעננה לעיני אלפי מעריצים, שקיוו לשיר איתם את הלהיט הקלאסי "Horse With No Name". אולם בשל המשך ירי הטילים על ישראל, הוחלט לבטל את ההופעה ולקיים אותה בעתיד במועד אחר, בלתי ידוע כעת.

מהלהקה עצמה נמסר: "מעריצי 'אמריקה' יקרים, לצערנו הרב אנחנו נאלצים להודיע על ביטול הקונצרט ברעננה. מדובר באכזבה לשני הצדדים, ואנחנו מתכוונים לעבוד כדי להגיע אליכם במועד אחר".

מרבית הכרטיסים למופע כבר נמכרו (כ-8000), וכל רוכשי הכרטיסים יקבלו החזר כספי מלא. נציגי שירות הלקוחות מהם רכשו את הכרטיסים יחזרו אליהם בימים הקרובים בכדי לבצע זיכוי לעסקה.

המפיק כרמי וורטמן וחברת "טו בי ווייבז", בשיתוף קבוצת זאפה ו-"YELLOW BRICK" שהפיקו את המופע מסרו: "מירב המאמצים ייעשו כדי לקבוע מחדש מועד למופע, אנחנו יודעים כמה המעריצים בארץ חיכו להופעה ומחזיקים אצבעות כי זוהי הדחייה האחרונה בקיץ הקרוב". ווטרמן ו-"2B Vibes" אחראים גם על הבאתו לישראל של סי לו גרין, שהופעתו ב 19/8 בגן העצמאות בירושלים כרגע עומדת בעינה.

אגב, להקת רוק קלאסית נוספת, "קנזס", אמורה להופיע בישראל ב-5 באוגוסט, בהיכל התרבות בתל אביב. בינתיים נמסר מההפקה שהמופע מתקיים כסדרו.

אין תמונה
לא ביטלו עד הרגע האחרון. צ'יק קוריאה וסטנלי קלארק

גם המופעים של אגדות הג'אז צ'יק קוריאה וסטנלי קלארק בוטלו עקב המצב הביטחוני. השניים היו אמורים להגיע לשתי הופעות בסוף השבוע הקרוב בזאפה הרצליה (מחר, חמישי, 17.7) וזאפה אמפי שוני בבנימינה (מחרתיים, שישי, 18.7), במסגרת סיבוב הופעות עולמי חדש של מופע הדואט "The Songs of Return to Forever". לשתי ההופעות בארץ נמכרו כל הכרטיסים מראש.

בהפקה אומרים שמאז תחילת מבצע "צוק איתן" נמנעו האמנים מלבטל את ההופעות בישראל וחיכו עד הרגע האחרון מתוך תקווה שהמצב יירגע. מצד האמנים נמסר: "אנחנו עושים את כל המאמצים כדי לקבוע מועד חלופי קרוב לקיום שתי ההופעות ולהגיע לקהל שלנו בישראל, החשוב והיקר לנו עד מאוד. כולנו שולחים את מיטב איחולינו ומקווים לפתרון מהיר ובטוח לסכסוך".

מקבוצת זאפה האחראית על הפקת המופע נמסר כי נבדקת האפשרות לקביעת תאריכים חדשים, וכי יינתן החזר כספי מלא לרוכשי הכרטיסים.

הבקסטריט בויז (צילום: Michael Kovac, GettyImages IL)
בינתיים לא מבטלים. הבקסטריט בויס | צילום: Michael Kovac, GettyImages IL

ההופעות הגדולות הבאות שצפויות להגיע לישראל הן של להקת ה"בקסטריט בויז", שאמורה להופיע באמפי רעננה בעוד פחות משבועיים, במשך שלושה ערבים ברציפות, ב-29, 30 ו-31 ביולי. מההפקה הישראלית של ה"בקסטריט בויס" מבקשים היום להרגיע ואומרים: "בינתיים הכל קורה כמתוכנן, כרגע אין שום שינוי בתוכניות". הלוואי.