חמי ויהלי בהשקת רוק עצמאות (צילום: שי פרג)
Still rocks! חמי רודנר ויהלי סובול | צילום: שי פרג

מופע "רוק עצמאות",  שהפך ברבות השנים לגרסת יום העצמאות לפסטיבל ערד ז"ל, הושק אמש בבר האברקסס בתל-אביב. באירוע נכחו כוכבי המופע: אביב גפן, הלהקות "איפה הילד", "מוניקה סקס" ו"מופע הארנבות של ד"ר קספר" ועברי לידר, ישוב לארץ כשבוע וחצי לפני המופע, אחרי שייצא היום להמשך הקלטות אלבום בינלאומי באנגלית באולפנים בעיירה קנט שבאנגליה.

המופע יתקיים השנה זו הפעם ה-15 ברציפות בערב יום העצמאות, 28 באפריל, החל מחצות ועד עלות השחר במתחם אמפי ראשון לציון. המארגנים צופים קהל של כ-15 אלף איש, שבחר את האמנים המועדפים עליו בסקרים שנערכו בקרב בני נוער מכל רחבי הארץ. באופן מפתיע (או שלא) כוללת הנבחרת הסופית את גיבורי שנות ה-90' ברוק הישראלי ולצדם גם את אריק ברמן, שייגעצ, יוני בלוך, והלהקות "מרסדס בנד" ו"המושבה".

מיליון שקל, ללא חסויות חיצוניות

"אני רואה גאווה גדולה בעובדה שאנחנו עדיין מצליחים למשוך לאירוע מדי שנה את כמות הקהל הגדולה ביותר שאמני רוק ישראלים זוכים להופיע מולה", אומר המפיק מיכאל תפוח, אחד ממארגני האירוע בו יושקעו השנה למעלה ממיליון שקלים. "אין כיום מופע רוק בארץ הפועל ללא חסות חיצונית, ועדיין מאפשר לאמנים לעלות לבמה מול קהל רוכשי כרטיסים שהגיעו במיוחד לצפות בהם".

-כש"רוק עצמאות" יצא לדרך המופעים התקיימו על חמש במות ברחבי הארץ בו זמנית.
"זה אומר שאנחנו לומדים ומתייעלים. במקום להריץ אמנים בכל רחבי הארץ בהסעות, הקהל מגיע אליהם. בסופו של דבר הכל מתקזז. במקום לפזר את העלויות על חמישה מופעים יש אומנם מופע אחד, אבל הוא גם הגדול והמושקע מסוגו באירועי יום העצמאות. העובדה שאנחנו שורדים שנים רבות כל כך מדברת בעד עצמה".

מחיר כרטיס ל"רוק עצמאות" יהיה 129 שקלים במכירה מוקדמת ו 149 שקלים בקופות בערב המופע.