מילים: מירי אלוני, חן רותם ונויה שגיב לחן: חן רותם ופטריק סבג הפקה מוזיקלית: פטריק סבג צילום: חנה סהר

ארבעים שנה בני ישראל הלכו במדבר, למירי אלוני לקח שבע: בשיר הראשון שהזמרת משחררת מזה שבע שנים, היא שואבת השראה מספר "במדבר". השיר יוצא במסגרת פרויקט 929 ושיר, מתוכו שמענו כבר את שירו של אסף אמדורסקי בהשראת ספר בראשית "אות באות" ואת שירה של קרולינה בהשראת ספר שמות "שירת עבדים". כמו קרולינה גם אלוני לקחה את השראתה מהמקורות למחוזות העבדות, וגם היא נתנה לשיר ביצוע מלא סול ובהפקת RnB כשרה למהדרין. 

"אני מאוד אוהבת את התנ״ך ובזכות הפרויקט 929 שמחתי לחזור ולצלול בו בצורה מעמיקה", מספרת אלוני. היא כתבה את השיר יחד עם חן רותם (שמוכר גם בשם סגול 59) ונויה שגיב, והסתייעה במפיק המוערך פטריק סבג לכתיבת הלחן לשיר ולהפקתו. "השיר החדש, 'עבד אבוד', מבטא את הרעיון שאנחנו אמנם חיים בארץ המובטחת, אך כל עוד נסגוד רק לחומר ולא נחיה על פי ערכי מוסר ואהבת אדם, נמשיך להרגיש כמו עבד אבוד במדבר".

מיזם 929 נוצר במטרה להנגיש את הטקסט התנכי לקהל הרחב בהקשרים תרבותיים אקטואליים, ומנוהל אמנותית על ידי חיים שמש, שבין עבודותיו כמפיק מוזיקלי נכללים אלבומיהם הגדולים של אסף אמדורסקי, אביתר בנאי, אפרת גוש והחברים של נטאשה. במסגרתו, פרויקט 929 ושיר יכלול 24 שירים המבוססים כל אחד על ספר תנכי אחר בביצועם של אמנים מנוסים ואהובים לצד אמנים חדשים.