מיטל דה רזון (צילום: אמיר יהל)
בתמונת הסיכויים. מיטל דה רזון | צילום: אמיר יהל

ועדת האירוויזיון של רשות השידור תתכנס היום (חמישי) בשעות אחר הצהרים, כדי להכריע לגבי הרשימה הסופית של המועמדים לייצג את ישראל באירוויזיון 2014. כזכור, בשלב הראשון, כל חבר ועדה הגיש את מועמדיו, עם המועמדים נעשתה בדיקה לגבי השאלה מי מהם רוצה לייצג השנה את ישראל בתחרות הכלל-אירופית. חלקם השיבו בשלילה, כמו רוני דלומי, קטלין רייטר, נינט טייב ומארינה מקסימיליאן. רשימת האמנים שנעשתה אליהם פנייה מצד רשות השידור והשיבו בחיוב כוללת כ-15 שמות.

הרשימה הקיימת כרגע, כוללת בין היתר את שמות המועמדים המוכרים משנים קודמות, כמו מאיה בוסקילה וחן אהרוני, וכן את זמרות הדאנס-קלאב מאיה סימנטוב ומיטל דה רזון, שמשתפות פעולה עם המפיק והיוצר עופר ניסים, אשר עבד בעבר עם דנה אינטרנשיונל. דה רזון אף התחרתה בקדם-אירוויזיון בשנה שעברה. השתיים, סימנטוב ודה-רזון, זוכות לתמיכה גדולה בקרב חברי הועדה ונמצאות בתמונת הסיכויים. כלומר - מי שחשב שהאירוויזיון מונח בכיס של מאיה בוסקילה - עלול להתבדות.

ליאור נרקיס הופעה 5 מאיה סימן טוב (צילום: עודד קרני)
גם היא. מאיה סימן טוב בהופעה | צילום: עודד קרני

הועדה תתכנס היום ותצמצמם את רשימת ה-15 לרשימה של שלושה-ארבעה שמות בלבד. אחרי שתורכב הרשימה המצומצמת יפנו אנשי רשות השידור לאמנים, ורק מי מהם שיסכים לחתום על תקנון ההשתתפות באירוויזיון ככתבו וכלשונו, וללא שינויים ומחיקות, יוכל לייצג את ישראל.

ככל הנראה, תקבע הועדה דירוג שמות. אם השם הראשון יסכים לחתום - האירוויזיון שלו (או שלה). אם הוא לא יסכים - תעבור הזכות לבא אחריו ברשימה שהכינו חברי הועדה, וכן הלאה. גורמים ברשות השידור מעריכים כי עד תחילת השבוע יתבהר המצב ותוכרע זהות המועמד או המועמדת או המועמדים, שייסעו לדנמרק כדי לייצג את המדינה בתחרות הזמר הבינלאומית.

מאיה בוסקילה - חיוך (צילום: אוהד רומנו)
אבי גואטה יחתום על התקנון? מאיה בוסקילה | צילום: אוהד רומנו

לאחר שייקבע האמן שיטוס השנה לדנמרק, יחל תחילת בחירת השיר שייצג את ישראל, במסגרתו ייקרא הציבור להציע שירים עבור האמן. כמו כן האמן יביא שירים משלו. חברי ועדת האירוויזיון יאזינו לשירים ובסופו של דבר יכריעו יחד עם האמן ונציגיו על שלושה או ארבעה מהם. לשירים אלו יצולמו קליפים מיוחדים, אשר ייחשפו בערוץ 1 ובאינטרנט, וייקבע לוח זמנים להצבעת הציבור, שיכריע לבסוף לגבי השיר הזוכה, אותו יבצע האמן הנבחר על במת חצי גמר האירוויזיון בקופנהגן בחודש מאי הקרוב.

אגב, שמות חברי ועדת האירויזיון, שעד כה לא נחשפו, הם:

יו"ר הועדה:יצחק זוננשיין - מפיק בערוץ 1, ראש המשלחת לאירוויזיון 2014.
אודי בצלאל - סגן ראש המשלחת לאירוויזיון, במאי ותחקירן בערוץ 1
טל ארגמן - עורכת בערוץ 1, עורכת ושדרנית מרדיו 88
טלי כץ- עורכת מגזין הטלוויזיה "רעש מקומי"
משה מורד - מנהל רדיו 88FM
לירון בן שמעון - עורכת מוזיקה ברשת ג'
עופר שפריר - במאי טלוויזיה, ביים באירוויזיון את דנה אינטרנשיונל ושירי מימון.
לאון קיכלר - נציג פורום חובבי האירוויזיון בישראל.
מפקחת על עבודת הועדה: השופטת בדימוס ברכה אופיר.

חן אהרוני הופעה (צילום: שרון רביבו)
ברשימה המצומצמת? חן אהרוני | צילום: שרון רביבו