אבי ביטר עושה אביב גפן

כחלק מהפרויקט הבא שלו, אלבום קאברים לשירים ישראלים מוכרים, אבי ביטר חידש לאחרונה באופן מפתיע של השיר "קוצים" של אביב גפן ועידן רייכל בביצוע שהשאיר לא מעט אנשים המומים לטובה.

ביטר, שנחשב עד היום לאחד הזמרים הבולטים ופורצי הדרך בז'אנר מוזיקת הנשמה המזרחית, ידוע גם כאדם שמדבר על הכל ובלי רסן, ובראיון עם "אסי הג'וקר" השבוע ברדיו צפון, סיפר ביטר על הפרויקט החדש: "המפיק איתו אני עובד על אלבום הקאברים החדש, אביר בכר, השמיע לי את 'קוצים' של אביב גפן ואמר לי שזה השיר אותו הוא רוצה שאני אחדש", סיפר ביטר.

"כששמעתי את השיר לראשונה, אמרתי לו 'מה אתה מביא לי סקיצה, איפה המקור?'", הוסיף ביטר בהומור. "אחרי שהוא אמר לי שזה המקור, החלטתי ללכת על זה ולחדש אותו בעיקר בגלל הטקסט של השיר אליו התחברתי".

בהמשך התברר שביטר היה בעבר בקשר רציף עם גפן, ואף אירח אותו באחת ההופעות שלו, ובקיץ הקרוב הוא צפוי לצאת לסיבוב הופעות מיוחד, במהלכו אולי נופתע לגלות את גפן יחד איתו על הבמה בביצוע משותף לחידוש הזה שכאמור הפתיע את כולנו.

 

שריף ואיתמר כהן כבר לא

"שפעת הפרידות" בז'אנר נמשכת, ואחרי הפרידה של איתי לוי מ"ליאם הפקות", והבחירה של מאור אדרי לנהל את עצמו, הפעם זה שריף ומנהלו בשנים האחרונות, איתמר כהן, שהחליטו להפריד כוחות

שריף, ילד הפלא שהתגלה בילדותו על ידי יהודה קיסר, עבר בין לא מעט מנהלים במהלך הקריירה, ובשנים האחרונות היה נראה שהחיבור עם איתמר דווקא יציב, מצליח ומוצלח, אך כעת מתברר שלא הכל נצץ בממלכה של השניים שהחליטו כאמור להיפרד, ועל פי מקורות שונים, הפרידה נעשתה בטונים צורמים.

כהן מוכר בתעשייה בעיקר כמי שגילה את איתי לוי, הפיק לו את אלבומו הראשון, ו"מכר" אותו לאייל גולן ובני פרץ. "יש שם עניין של כסף פתוח בין השניים", מספר מקורב שבקיא בפרטי הפרידה. "איתמר אמר לי ששריף חייב לו כסף, ועד שהוא לא מסדיר זאת  - מבחינתו זה לא נגמר".

איתמר, אני מבין שאתה ושריף כבר לא. זה נכון?
"עוד לא נפרדנו סופית, לפחות עד שהוא יבוא להסדיר את החובות שלו מולי. בינתיים אין תגובה".

שריף, תגיד, מה יהיה עם הפרידה מאיתמר?
"יש דברים יותר חשובים מאיתמר. אשתי אהובתי, ניבאל, שנמצאת בהריון, הביאה לי לא מזמן שני בלונים לפוצץ - באחד מהם היה סרט ורוד, מה שאומר שמצפה לנו בת, והבלון השני היה האולטרסאונד שהראה שיש לה תאומות בבטן. אני מתרגש וזה באמת מה שחשוב יא חביב אלבי".

ליאור קקון: השלב הבא

אחרי שלצערה לא עלתה לגמר "דה וויס", הזמרת הצעירה ליאור קקון החלה את דרכה העצמאית בעולם המוזיקה, ושחררה את השיר "שיר עליך", אותו כתבה יחד עם אביה נדב קקון, איתו היא גם מופיע ברחבי הצפון במופע משותף שזוכה להצלחה רבה.

 

שרית אביטן מסתדרת

לאחר שהוציאה השבוע את הסינגל "לא מסתדר", החליטה שרית אביטן לצאת גם לסיבוב הופעות, הפעם בצורה שונה ממה שהתרגלה אליו עד עכשיו. המופע החדש יהיה בניצוחו של תום כהן, ייזכה לשם "מזרח מערב" וצפוי לעלות בחודש מאי הקרוב.

לא בלי בתי

קובי אפללו מסיים בימים אלה את עבודתו על השיר החדש אותו כתב לבתו אריאל, ואותו הפיק מוזיקלית יוסי מור. את ההשראה לשיר קיבל אפללו לדבריו מרעייתו אמילי שבעברה הייתה רקדנית מצליחה, והיום עוסקת בכתיבת סיפורי ילדים ומסומנת ככוכבת עולה בתחום.

מושיקו מור מארח

לאחר הצלחת המופע האחרון שלו ברידינג, החליטו מנהליו של מושיקו מור, אורלי קליש ואלירן סאסי, לקיים מופע ענק נוסף, הפעם בהאנגר שבנמל תל אביב. את המופע ילוו 12 נגנים, ומור צפוי להפתיע ולארח אמן מוכר מאוד מהדור הקודם - בסימן "ללא עבר אין עתיד".