אין תמונה
"הגיל זה רק בראש". נורי

אחד הלהיטים הבולטים ברדיו בשבועיים האחרונים הוא השיר "תני לי סיבה", חידוש בסגנון ים-תיכוני של הזמר אילן נורי לשיר של להקת "בנזין", אותה הנהיג יהודה פוליקר בתחילת שנות ה 80'. נורי, שהוציא לפני כחצי שנה את אלבומו השני "צועק חזק", לא ידע להיט הגודל של "תני לי סיבה" מאז "רוקדת", שהיה הלהיט שלו באלבום הראשון, מה שמוביל אותו על מחשבה להוציא אלבום שלישי כבר בחודשים הקרובים.

"אחי, עידו נורי, שהוא גם המנהל האישי שלי, השמיע לי את השיר של 'בנזין' ונדלקתי עליו", הוא מספר. "הטקסט שלו קליל ומספר סיפור ואהבתי את הרעיון. כבר מהסקיצה הראשונה שהקלטנו זה התיישב לי טוב, מאוד אהבתי את התוצאה ומאוד התלהבתי. השיר קיבל אופי קצבי, יש לו קטע מדליק, עשינו אותו ברוח מזרחית. אחרי שהשיר יצא התחילו להשמיע אותו, הוא בעיקר קיבל דחיפה מהכיוון של דידי הררי ואחר כך כבר באה ההצלחה".

-הופתעת?
"הצלחה של שיר תמיד מפתיעה וכשמה שאתה רוצה מתחבר עם מה שקורה זה כיף. כל שיר שאתה עושה אתה שמח שהוא מצליח שאוהבים אותו ומתחברים אליו. לכל שיר יש גם את החששות שלו לפני שאתה מוציא אותו".

-אתה כבר בן 38, מתי התחלת לשיר?
"סבא שלי היה חזן בבית כנסת ושרתי מאז שאני זוכר את עצמי, למרות שאחרים במשפחה לא שרו. בצורה מקצועית התחלתי לשיר לפני חמש שנים. זה היה עניין של החלטה לעשות שינוי. החלום היה להיות זמר, קיוויתי שיאהבו אותי וידעתי שיאהבו. התעכבתי, אבל פתאום דברים קרו. חבר של המעבד יעקב למאי חזר מצרפת ולקח אותי אליו. דברים התחילו להתגלגל ולקחתי החלטה לעשות דברים עד הסוף, לא להתנדנד, לא לשבת על הגדר. פתחתי חנות מיצים בחולון, התחברתי לבן של הכותב יוסי גיספן, והכל קרה. התחלתי להופיע על במות קיבלתי פרגונים, דבר הוביל לדבר".

-איך קיבלת את ההחלטה?
"אחת העצות הכי טובות שקיבלתי בחיים זה לא להקשיב. לכל אחד יש את הדרך שלו ומה שלא קרה בעבר לא אומר שלא יקרה בעתיד. זה שאני מבוגר זה שטויות, זה רק בראש. ברגע שיש החלטה עדיף לעשות ולהיכשל מאשר לא לעשות ולהתבאס".

-היום המוזיקה זה כבר פרנסה בלעדית?
"כן, למרות שיש יש לי עוד חנות מיצים בשינקין שאני מנהל אותה. אנחנו 15 שנה שם, החנות הראשונה בשינקין. אבל אני לא 'שינקינאי', עזוב אותי מהגדרות כאלה".

-על מי גדלת?
"זהר ארגוב, שימי תבורי, אבנר גדסי, ישי לוי, כל הגדולים".

-כבר קיבלת תגובה מחברי להקת "בנזין", או יעקב גלעד שכתב את המילים?
"עוד לא קיבלנו תגובה ואנחנו מחכים".

-מה יהיה הלהיט הבא שלך?
"הלוואי והייתי יודע. אני מחכה גם לשיר הבא".