ברי סחרוף רוקר חיי (צילום: רועי ברקוביץ')
כשהנערים נחטפים, המוזות שותקות. ברי סחרוף | צילום: רועי ברקוביץ'

פסטיבל "שיר היונה" החמישי, שאמור היה להיפתח בעיר חיפה ב-3 ביולי ולקרוא לשלום באמצעות הופעות אמנים, נדחה למועד בלתי ידוע, ככל הנראה בשל חטיפת שלושת הנערים.

הפסטיבל תוכנן להיערך בקיץ הקרוב בפעם החמישית, במטרה לקרוא לשלום באזור. באירוע היו צפויים להשתתף הלהקות אתניקס, הדג נחש, תיסלם ו"אורפנד לנד", מוקי, ברי סחרוף, יהונתן גפן, שרי אלפי, וגם אמנים מהמגזר הערבי-ישראלי: הלהקות "חלאס" ו"סיסטם עלי", הראפר סאז והזמרת מרים טוקאן, לצד אנשי תרבות ונואמים, ובהנחיית צמד השדרנים הראל סלוצקי ועופר דומינגז.

המפיק: "נקבע מועד חדש לאירוע, על מנת לשוב ולקרוא יחד לשלום"

פסטיבל "שיר היונה" החל עוד בשנות ה-80' בהפקתם של חמי סל ואיש השלום אייבי נתן ז"ל. סל אומר היום: "כפי שאנו רואים, בתקופה האחרונה - ובמיוחד בימים אלה - לשלום הנכסף יש דרך חתחתים בפניו, וכנראה שגם דרכו של מופע רוקנ'רול למען השלום לא חפה מבעיות. בצער רב אנו מודיעים על דחייתו של האירוע וכן פועלים במרץ לקביעת מועד חדש לאירוע, על מנת לשוב ולקרוא יחד לשלום. כספם של רוכשי הכרטיסים יוחזר בהקדם האפשרי בעזרת חברת איוונטים".

מיחסי הציבור של המופע ביקשו להבהיר: "אומנם ההחלטה לדחות את הפסטיבל התקבלה אתמול (יום ראשון), אבל אין שום קשר לאירוע החטיפה המצער".

לפני יומיים ביטלה הזמרת אחינועם ניני את השתתפותה באירוע נגד געזנות בכפר הערבי פרדיס. ניני אמרה: "במצב שנוצר אין דרך להעביר את המסר בצורה אפקטיבית. זה יהיה אומלל. התקשורת צמאת הדם תחגוג על ההקשר ההרסני מבחינתנו. אני אאלץ לעמוד מול המצלמות ואין לי שום דרך להצדיק למה החלטנו להפיק דווקא היום אירוע קרקס. לא רוצה להיות מושא ללעג"

מרים טוקאן בגמר כוכב נולד (צילום: עדי רם)
מרים טוקאן | צילום: עדי רם