אין תמונה
הדודאים 2009. אלון, גוריון, אמדורסקי

ישראל גוריון, חצי הצמד המיתולוגי "הדודאים", לא דמיין בפנטזיות האופטימיות ביותר שלו את החיזיון שהתגשם אמש לנגד עיניו בסניף חנות "צומת ספרים" בדיזנגוף סנטר בתל אביב. חודש ושבוע אחרי יציאת האוסף המחומש ממיטב שירי הצמד (לצד בני אמדורסקי ז"ל), השיק גוריון הופעת פרומו קצרה בה איחד כוחות עם אסף אמדורסקי, בנו של חברו המנוח להרכב, וגבע אלון, שהוכיח שפולק כחול-לבן זורם בעורקיו באותה טבעיות של פולק באנגלית.

וכאמור, איש לא דמיין את מאות האנשים שנדחסו לחנות הספרים, רבים מהם תפסו מקום טוב מול שטח ההופעה שעה וחצי מראש, משל היה מדובר בקונצרט רוק באיצטדיון רמת גן ולא בהשקת מותג נוסטלגי. קהל מגוון, מבני נוער עד בני שישים פלוס, הצטרפו בהתלהבות אדוקה לכל מילה בכל שיר. גבע אלון מעולם לא נשמע דומה כל כך בגוון הקולי לבריטון של אמדורסקי האב ז"ל, בעוד אמדורסקי הבן יבדל"א מעולם לא נראה כה מאושר עם גיטרה אקוסטית נטו ביד.

גוריון, אמדורסקי ואלון - הקסם הישן חזר

אין תמונה
"מרגש לגלות כמה השירים האלה עדיין מדברים לקהל רחב כל כך"

עשרים דקות הופעה בסך הכל, אבל הקסם שהותיר השילוש החדש לא הותיר מקום לספק. הקהל רוצה עוד. הימור לא מסוכן מדי: זה ייגמר בהופעה בהיכל התרבות בתל אביב. "זה הפתיע אותי מאוד", הודה גוריון בסיום ההשקה, "האוסף כולל בתוכו את רוב ההיסטוריה המוזיקלית שלי, ומרגש לגלות כמה השירים האלה עדיין מדברים לקהל רחב כל כך".

-יש סיכוי שתשתף פעולה עם אסף אמדורסקי גם בהקלטות שירים חדשים?
"אסף זה ילד שגדל לי על הברכיים. הופענו פעמיים בעבר, עוד לפני שהוא התפרסם, והאמת שאשמח לשתף איתו פעולה".

גבע אלון, המבצע כבר זמן רב בהופעותיו גרסת כיסוי ל"שיירת הרוכבים", מסביר את פשר הקשר. "אשתו של ישראל הגיעה להופעה שלי", הוא מספר, "היא שמעה את הביצוע והציעה לי בו במקום להיפגש איתו. מכאן לכאן הזמינו אותי לשיר בהשקה של האוסף וזה היה תענוג וכבוד גדול. אם תהיה אופציה להמשיך את החיבור הזה נראה לי שאני בעניין".