ברי סחרוף הופעה 1 (צילום: עודד קרני)
חוזר לסימנים של חולשה. ברי סחרוף | צילום: עודד קרני

ברי סחרוף יחגוג 20 שנה לאלבום המופת שלו "סימנים של חולשה" בשתי הופעות חגיגיות שיתקיימו ב-14.2 ברידינג 3 בנמל תל אביב וב-16.2 במועדון בארבי בתל אביב. סחרוף יופיע עם הרכב שרובו ההרכב המקורי מהקלטות האלבום, ובראשו המפיק המוזיקלי והמתופף רע מוכיח. אליו יצטרפו ג'וני שועלי בגיטרה, גידי רז בסמפלר, מחשב, גיטרה וקלידים ותם מוכיח בבס (וסחרוף עצמו, כמובן, בגיטרות).

האלבום "סימנים של חולשה" (בנד קמפ) הוקלט בשנת 1993 ויצא לאור ב-1 בינואר 1994. הוא נחשב לאלבום מופת ברוק הישראלי בפרט ובמוזיקה הישראלית בכלל, כאשר שילב צלילים אלקטרוניים ודגימות סאונד עמוק לתוך הרוק. האלבום כלל להיטים כמו "כמה יוסי" ו"רעש לבן" שפתח את האלבום, ולצידם שירים מדהימים באמת כמו "הזיות", "בשבילך", "חבל שאת לא", "רגעים", "נפתלי הדג", "הדמעות של לילי", "עמוק בקצפת" ועוד.

אין תמונה
אלבום מופתי ופורץ דרך. "סימנים של חולשה"

ברי סחרוף יצר לאלבום שירים אישיים מאוד על גבריות חלשה וראה בו את אלבום הסולו הראשון האמיתי שלו - אחרי שבאלבומו הקודם "הכל או כלום" עדיין שיתף פעולה עם החבר רמי פורטיס. רע מוכיח היה המוח המוזיקלי מאחורי האלבום והמציא מחדש את הצליל של הרוק המקומי. "סימנים של חולשה" נתפס בתחילה כקשה לעיכול, אבל דורות של אוהבי מוזיקה גילו אותו בהמשך ועם השנים הוא הפך לקלאסיקה, נחשב ככזה שהקדים את זמנו ואף תועד בעונה הראשונה של סדרת "האלבומים".

בסדרה אמר סחרוף: "כל הגל האלקטרוני של הדאנס התחיל ממש בתקופה הזאת. היה שם איזה צבע חדש באמת, שנבע מהסאמפלרים, מזה שמשהו בעולם האלקטרוני התפתח ואותי מאד סקרן באותה תקופה... זה נשמע מאד טוב אבל מי ישמיע את זה?".

ברי סחרוף רע מוכיח הופעה 10 (צילום: עידו קליר)
"קרה משהו מיוחד, אירוע מכונן". רע מוכיח | צילום: עידו קליר

"תקופת העבודה על האלבום 'סימנים של חולשה' סימנה עבורנו התחלה חדשה, תפיסה חדשה, ומעבר מעולם ישן לעולם חדש", אומר רע מוכיח. "במבחן הזמן הסתבר, הרבה באמצעות הקהל שהגיב וממשיך להגיב, שאכן קרה משהו מיוחד, אפילו ארוע מכונן. המפגש עם העולם של ראשית שנות ה- 90' והטכנולוגיה אשר אפשרה פאנק תרבותי, בו ניתן לזרוק כל דבר למרק ואין ירק פסול, בנוסף לנקודת הזמן שלי בחיי ושל ברי בחייו, אפשרו בסופו של דבר יצירה נהירה, יחסית, למרות הכאוס הצלילי והתרבותי אשר מתחולל בין השכבות הרבות. הגולם קם על יוצרו והשלם עלה על סך חלקיו".

"בהופעות של אותה תקופה קרה דבר דומה", ממשיך מוכיח, "אך בחרנו שלא לשתף את הטכנולוגיה ולא להעתיק את האלבום לבמה. כך בעצם כל אחד מהשירים זכה לחיים כפולים. הגישה שימשה מכנה משותף והאנרגיה הגבוהה של אותן הופעות זכורה עד היום. ניתן לומר ש'סימנים', אלבום פלוס מופע, שיגרו את ברי ואותי איש אל עתידו, ברי בישראל ואני בניו יורק והסימנים ניכרים בכל עבודותינו המשותפות ביחד ולחוד מאז ועד היום. את האלבום ניתן לשמוע שוב ושוב, אולם ההופעות קיימות אך ורק בזיכרון. לכן זו התרגשות ושמחה גדולה לעלות שוב לבמה עם ספר השירים הזה לאחר 20 שנים שעברו בצ׳יק".

ההופעות:
חמישי, 14.2, רידינג 3, פתיחת דלתות: 20:30 מופע: ,22:00 מחיר: 129 ₪, כרטיסים: 03-7624000
מוצ"ש, 16.2, בארבי ת"א, פתיחת דלתות: 21:30 מחיר: 129 ש"ח כרטיסים:  03-5188123