לשיר החדש של ירמי קפלן, שיוצא היום קוראים "ראש השנה", סינגל שלישי מתוך אלבומו המתקרב "חשק" שייצא בסוף אוקטובר. קדמו לו "כל אחד יכול" ושיר הנושא של האלבום "חשק".

העיתוי להוצאת השיר כמובן ברור, אבל קפלן, שאצלו הדברים תמיד מורכבים, מציין ששם השיר הוא רק התחלת הסיפור: "השיר נפתח במילים ראש השנה, אבל הוא מדבר באופן כללי על תחושה שקיימת בחודש החגים. יש בחגים את הקטע המרגש והמשפחתי ומצד שני יש את אלה שהם 'לבד על הגג שבתות וחגים', אלה שאין להם את החיבור המשפחתי הזה וזה מה שהשיר מנסה לומר. הוא כתוב על מקום רגשי שכזה, על מתח בין בני זוג שהם ספק ביחד ספק לא ביחד. בגלל זה הוא מתחיל בזה שראש השנה מתקרב ומעלה בך את המחשבות על הנושא.

"מצד שני, זה שיר שמתאים לכל השנה, הכוונה היא לדבר על תחושות של אנשים ומה שהם מרגישים בתקופה הזו ובתקופות אחרות, שגם בהן הוא יכול לפרוט על אותם נימים. אבל נדמה לי שהחגים הם הזמן הנכון לעורר את העניין הזה, ברור שהעיתוי הכי טוב להוציא אותו הוא עכשיו".

-נדמה לי שבאלבום הזה אתה עומד להוציא החוצה רגשות שעד עכשיו היו חבויים אצלך.
"יש דברים בטקסטים שלא צריך לדבר עליהם. עם זאת אני רואה מחמאה בלהיכנס לרובד אחר לעומת דברים שדיברתי עליהם בשירים שלי בעבר. גם באלבום הזה יש את הדיבור הידוע והציני על זוגיות, אבל יש פה גם משהו יותר חשוף רגשית, עם פחות ציניות ובלי המקום הזה של להאשים אותה עכשיו, כמו ב'זו היא שטעתה' ב'מחפשת'. פחות לנסות לבעוט לה חזרה בלב, אולי לעשות יותר חשבון עם עצמך ומשם לראות את המקום שבין שניכם. למרות שיש כאן בעיטה בקטנה, כי יש את השורה 'הפסקת לחכות, תמיד ידעת לאבד תקוות'".

-בסוף עוד נחשוד בך שאתה מתבגר.
"זה עיסוק בפיתולי הנפש ומה שמעורר בך מלודיה והרמוניה. אם יש את השאלה על למה אתה כותב ועל מה, אז יחסים בין אנשים ובני זוג זה מה שנוגע בי במקומות שמעוררים מוזיקה".

-הציפיה לאלבום הזה נמשכת כבר לא מעט זמן. סיפרת לי בזמנו שאתה מחפש את הדרך הנכונה להוציא אותו.
"האלבום ייצא בערך בעוד חודש. אני לא טוב בזמנים. אם תסתכל על הגיל שלי ועל איך שאני חי תבין שזה לא בזמנים מדוייקים. אני עדיין מחפש את הדרך הנכונה להוציא אותו".